Sport.pl

Ekstraklasa. Bakero zrezygnował po kłótni z Wojciechowskim

PRZEGLĄD PRASY. Jose Maria Bakero zrezygnował z pracy w Polonii po kłótni z Józefem Wojciechowskim, która miała miejsce jeszcze w maju. Przez niemal miesiąc właściciel "Czarnych Koszul" utrzymywał, że sprawy nie było - pisze "Przegląd Sportowy".
Jak podaje gazeta, 20 maja trener Polonii spotkał się z Józefem Wojciechowskim na lunchu. Bakero zażądał wtedy podwyżki dla brata Jona, który pełnił rolę asystenta. - Chciał, byśmy podnieśli mu zarobki aż o 50 procent. To nie było rozsądne, bo ten brat i tak był nam potrzebny jak piąte koło u wozu - mówi właściciel klubu.

Spotkanie obu panów zakończyło się ostrą wymianą zdań. Hiszpański szkoleniowiec jeszcze tego samego dnia wymówił kontrakt. - Bakero stwierdził, że czuje, iż nie mam do niego zaufania, w związku z czym żegna się, pakuje walizki i wraca do Barcelony - relacjonuje Wojciechowski.

Bakero po kilku tygodniach zmienił jednak zdanie. - Pragnę wyjaśnić wszystkie nieporozumienia z prezesem i ustalić od A do Z plany na najbliższy czas, dokładnie omówić listę transferową - stwierdził kilka dni temu, jakby nic się nie stało.Czy Hiszpan znajdzie jeszcze wspólny język z Józefem Wojciechowskim? - On próbuje teraz robić wszystko, żebyśmy zapomnieli o tej sytuacji. Ale ja nie potrzebuje ludzi humorzastych - opowiada szef Polonii.

Według władz Polonii sprawy już nie ma, bo nazajutrz po wspomnianej kłótni na linii Bakero-Wojciechowski, tłumacz szkoleniowca podpisał oświadczenie, że Hiszpan faktycznie powiedział, że rezygnuje z pracy w Polonii.

Media spekulują, że nowym trenerem Polonii Warszawa ma zostać obecny szkoleniowiec Widzewa Łódź Paweł Janas.

"Zamierzam dalej pracować w Polonii" - mówi Bakero »


Więcej o: