Sport.pl

Bakero ma asystenta

Michał Libich zostanie asystentem trenera Polonii José Mari Bakero. ?Czarne Koszule? wciąż szukają szkoleniowca bramkarzy i nowego napastnika.
Libich ma najdłuższy staż wśród trenerów Polonii. Na Konwiktorskiej z niewielkimi przerwami pracuje od 1998 roku, najdłużej z zespołami juniorskimi. Trenerem pierwszej drużyny był dwukrotnie: przed dwoma laty tuż przed przejęciem przez Polonię Groclinu Grodzisk Wlkp. i kilka miesięcy temu na jeden mecz po zwolnieniu Duszana Radolskiego i zatrudnieniu Bakero. Parę razy pełnił funkcję asystenta, a ostatnio koordynował pracę grup młodzieżowych.

Do tej pory asystentem hiszpańskiego szkoleniowca był jego brat Jon. Zdaniem Bakero odszedł "z powodów osobistych", ale nieoficjalnie wiadomo, że został zwolniony przez prezesa klubu Józefa Wojciechowskiego. Właściciel Polonii od momentu pracy Bakero w Warszawie chciał, by jego warsztat podglądał młody polski szkoleniowiec. Oprócz Libicha na Konwiktorskiej być może będzie pracować również inny trener spełniający to kryterium. To Dariusz Purzycki ostatnio prowadzący grupy młodzieżowe w angielskiej Swensea.

Po odejściu Piotra Wrześniaka Polonia wciąż nie ma trenera bramkarzy. Kandydatem był Jacek Kazimierski, ale nie będzie on mógł połączyć pracy w klubie i reprezentacji Polski. Kolejny jest Maciej Szczęsny, były bramkarz Polonii, obecnie komentator TVP.