Ekstraklasa. Piąty transfer Polonii - Bruno z Jagiellonii

Brazylijczyk Bruno podpisał w czwartek trzyletni kontrakt z Polonią Warszawa. Nowym asystentem José Mari Bakero został Piotr Stokowiec.
Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv »

24-letni Bruno ostatnio występował w Jagiellonii Białystok z którą sięgnął po Puchar Polski. Jest pierwszym ofensywnym piłkarzem pozyskanym przez "Czarne Koszule" tego lata. Do tej pory Polonia podpisała umowy z: bramkarze Arkadiuszem Onyszko, obrońcami Dariuszem Pietrasiakiem i Jakubem Tosikiem oraz defensywnym pomocnikiem Patrykiem Rachwałem.

Właściciel klubu Józef Wojciechowski w planach ma jeszcze sprowadzenie co najmniej napastników. Polonia nadal negocjuje z GKS Bełchatów transfer Dawida Nowaka. Zarząd Bełchatowa nie zgadza się jednak na oferowaną przez Wojciechowskiego kwotę 200 tys. euro, dziś żąda około 300 tys.. Nowak podpisał już kontrakt z Polonią i jeśli nie dojdzie do porozumienia między klubami teraz, trafi do niej w styczniu - za darmo.

Kolejnym kandydatem do gry na Konwiktorskiej jest Artur Sobiech z Ruchu Chorzów. Na zgrupowanie do Austrii, gdzie przebywa warszawski zespół mają dotrzeć również na testy zawodnicy z zagranicy.

Do zmiany doszło również w sztabie szkoleniowym "Czarnych Koszul". Nowym asystentem Bakero został Piotr Stokowiec, były piłkarz Polonii od 2007 roku pracujący w Widzewie Łódź. Jego poprzednikami byli: brat hiszpańskiego szkoleniowca - Jon i jako tymczasowy asystent - Michał Libich.

Marcin Żewłakow » nie podpisał