Piąty transfer Polonii - Bruno z Jagiellonii

Brazylijczyk Bruno podpisał w czwartek trzyletni kontrakt z Polonią Warszawa. Nowym asystentem José Mari Bakero został Piotr Stokowiec.


24-letni Bruno ostatnio występował w Jagiellonii Białystok. Klub nie ujawnił kwoty transferu ani wartości kontraktu. Brazylijczyk będzie zarabiał więcej niż w Jagiellonii, w której pobierał pensje w wysokości 50 tys. zł miesięcznie. Do przebywającej na zgrupowaniu w Austrii Polonii dojedzie w sobotę.

Urodzony w Porto Alegre Bruno jest wychowankiem Gremio, rozegrał też dwa mecze w urugwajskim klubie Nacionalu Montevideo. W Polsce gra od 2007 roku, od początku w Jagiellonii, ale dopiero w ostatnim sezonie błysnął formą. Z drużyną z Podlasia sięgnął po Puchar Polski, w lidze rozegrał 29 spotkań, strzelił dwa gole.

O jego transferze na Konwiktorską było w ostatnim czasie cicho, jednak od początku był on na liście życzeń Bakero. Hiszpan widzi w nim piłkarza o twardym charakterze, który ma do Polonii wprowadzić więcej zadziorności. Po zakończeniu kariery przez Igora Kozioła takiego zawodnika w drużynie "Czarnych Koszul" rzeczywiście brak.

Ale Bruno jest przede wszystkim pierwszym ofensywnym piłkarzem - gra na pozycji rozgrywającego - pozyskanym tego lata przez "Czarne Koszule". Do tej pory Polonia podpisała umowy z: bramkarzem Arkadiuszem Onyszko, obrońcami Dariuszem Pietrasiakiem i Jakubem Tosikiem oraz defensywnym pomocnikiem Patrykiem Rachwałem.

Właściciel klubu Józef Wojciechowski w planach ma jeszcze sprowadzenie co najmniej dwóch napastników. Polonia nadal negocjuje z GKS Bełchatów transfer Dawida Nowaka. Zarząd Bełchatowa nie zgadza się jednak na oferowaną przez Wojciechowskiego kwotę 200 tys. euro, dziś żąda około 300 tys. Nowak podpisał już kontrakt z Polonią i jeśli nie dojdzie do porozumienia między klubami teraz, trafi do niej w styczniu - za darmo. Kolejnym kandydatem do gry na Konwiktorskiej jest Artur Sobiech z Ruchu Chorzów. Na zgrupowanie do Austrii, gdzie od wczoraj przebywają piłkarze ze stolicy, mają przyjechać także na testy zawodnicy z zagranicy.

Polonia ma również nowego trenera. Nowym asystentem Bakero został Piotr Stokowiec, były piłkarz Polonii, od 2007 roku pracujący w Widzewie Łódź. Jego poprzednikami byli: brat hiszpańskiego szkoleniowca Jon i jako tymczasowy asystent Michał Libich.