Ekstraklasa. Remis Polonii na koniec zgrupowania

Polonia Warszawa zremisowała na zakończenie zgrupowania w Austrii z tureckim Eskisehirsporem Kulubu 2:2 (2:2). Trzeciego gola w trzecim kolejnym sparingu zdobył Daniel Gołebiewski.
Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv »

Choć prezes Józef Wojciechowski ciągle myśli nad wzmocnieniem ataku, a we wtorek testy medyczne przeszedł w klubie Euzebiusz Smolarek, to na razie skutecznością imponuje piłkarz, który był też najlepszym strzelcem poprzedniego sezonu. Gołebiewski strzelił w lidze w poprzednim sezonie sześć goli. W siódmej minucie meczu 23-letni napastnik wykorzystał podanie Marcelo Sarvasa i z bliska pokonał tureckiego bramkarza.

Gołebiewski był bardzo aktywny. Gdy zszedł z boiska w drugiej połowie Polonia nie stwarzała już sobie sytuacji bramkowych. Bardzo dobrze układała mu się współpraca z Marcelo Sarvasem, który dziesięć minut przed przerwą strzałem z dystansu dał Polonii drugiego gola.

Był to piąty sparing ekipy trenera Jose Bakero podczas zgrupowania. Wcześniej poloniści pokonali węgierski Paksi FC 2:0, izraelskie Maccabi Petach Tikwa 2:0, zremisowali z tureckim Konyaspor 1:1 i przegrali z Ujpestem Budapeszt 1:2.

Zaraz po meczu drużyna wróciła do Polski. Kolejny sparing zagra w piątek z GKS w Bełchatowie. Dzień później o 13. na stadionie przy Konwiktorskiej 6, przy okazji "Turnieju Małego Powstańca" odbędzie się prezentacja drużyny, a klub przygotował szereg atrakcji dla kibiców. Wstęp wolny.

Polonia Warszawa - Eskisehirspor 2:2 (0:0): Gołębiewski (7.), Sarvas (35.) - Okwunwanne (9.), Yaman (39.)

Polonia: Przyrowski - Tosik (68. Mynarz), Pietrasiak, Jodłowiec (46. Skrzyński), Brzyski - Bruno (68. Gancarczyk), Mayoral, Piątek (46. Trałka), Sarvas (68. Rachwał), Mierzejewski (87. Mąka) - Gołębiewski (56. Teodorczyk)

Józef Wojciechowski: » Zawsze marzyłem o Smolarku