Sport.pl

Ekstraklasa. Artur Sobiech podpisał kontrakt z Polonią

Polonia na start sezonu przygotowała zabójczy duet w ataku. We wtorek kontrakt z warszawskim klubem podpisał napastnik Ruchu Artur Sobiech. Kosztował 1 mln euro.
Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv »

O tym że oba Polonia i Ruch dogadały się w sprawie transferu wiadomo było tydzień temu. We wtorek Sobiech przeszedł w Warszawie badania i podpisał trzyletni kontrakt.

W ekstraklasie Sobiech zagrał 47 meczów, strzelił 12 goli z czego 10 w poprzednim sezonie, trzy razy wystąpił w reprezentacji Polski.

20-letni napastnik trafił też w meczu Pucharu Polski z Legią Warszawa. Znalazł też za skórę Polonii, bo strzelił gola w jesiennym meczu wygranym przez Ruch 2:0. Chorzowianie nie chcieli sprzedawać utalentowanego piłkarza, ale zimą Sobiech korzystając z Prawa Webstera mógł odejść za niewielkie pieniądze. - Nie mogłem ryzykować - powiedział Dariusz Smagorowicz, przewodniczący rady nadzorczej klubu.

O Sobiecha biły się czołowe kluby w Polsce. Działacze Ruchu odrzucili oferty Lecha, Legii, Wisły i Cracovii, sprzedali go dopiero, po porażce 1:3 z Austrią Wiedeń w Lidze Europejskiej. W czwartek napastnik grał przeciw Austriakom, w piątek już negocjował w Warszawie.

Rekordowej oferty Polonii Ruch już nie odrzucił. Wart 1 mln euro transfer jest najdroższym między polskimi klubami w historii. Właściciel klubu Józef Wojciechowski nie żałuje jednak tego lata pieniędzy na nowych piłkarzy, oferuje olbrzymie jak na polskie warunki kontrakty. Pensją w wysokości 400 tys. euro rocznie skusił 43-krotnego reprezentanta Polski Ebiego Smolarka. Tyle samo zaproponował napastnikowi GKS Bełchatów Dawidowi Nowakowi, ale ten wobec sprzeciwu klubu, do Polonii trafi najwcześniej zimą. Dlatego atak marzeń prezesa ma stworzyć ze Smolarkiem właśnie Sobiech.

Wielka ściema w wielkim sporcie: Onyszko... »


Więcej o: