Ekstraklasa. Właściciel Polonii: Zdobędę mistrzostwo i wzmocnię zespół

PRZEGLĄD PRASY. Właściciel lidera ligi - Polonii Warszawa Józef Wojciechowski opowiada w wywiadzie dla ?Rzeczposopolitej? o swoich ambitnych planach i celach drużyny: - Mistrzostwo Polski i Liga Mistrzów. Ani kroku w tył - deklaruje. Zapowiada on także wzmocnienia przed ewentualną walką o udział w najbardziej prestiżowych rozgrywkach klubowych na świecie.
Wideo z meczów Polonii na www.ekstraklasa.tv »

Wojciechowski, który chce zbudować w Warszawie piłkarską potęgę, opowiada o swoich celach na najbliższy sezon: - Jeśli zdobędziemy mistrzostwo, to nie sprzedam Sobiecha, Adriana Mierzejewskiego i Smolarka, tylko dokupię jeszcze lepszych zawodników.

Zapytany o wypowiedź selekcjonera Franciszka Smudy, którego zdaniem Polonia będzie pierwszym klubem od piętnastu lat, który awansuje do Ligi Mistrzów, właściciel klubu z Konwiktorskiej odpowiedział: - Wie, co mówi.

Wojciechowski zdradza także kulisy transferów, w dokonywaniu których Polonia zdecydowanie wyprzedziła resztę ligowej stawki: - Zaczyna się od trenera, bo to on wie, kogo potrzebuje w zespole. Trener typuje kandydatów, a ja negocjacje finalne prowadzę osobiście. Uważam, że skuteczność mamy niezłą. Jeden nieudany transfer na pięć, może na cztery.

Biznesmen chwali również kibiców swojego klubu, którzy - w przeciwieństwie do fanów Legii Warszawa - byli oparciem dla zespołu: - Polonia zawsze była postrzegana jako klub mający kibiców ze śmietanki kulturalnej i intelektualnej stolicy. Artystów, aktorów, dziennikarzy.

- Mamy na Konwiktorskiej bardzo dobrą sytuację, bo kibiców jest wprawdzie mniej niż na stadionie Legii, ale za to można na nich liczyć. Tu jest miło i kulturalnie. Ja podziwiam pana prezesa Mariusza Waltera za spokój, jaki wykazywał w konflikcie z własnymi kibicami - przyznał Wojciechowski.

Pierwsze stracone punkty Polonii - zatrzymał ją Widzew >


Więcej o: