Sport.pl

Polonia rozpoczyna w Markach

Dziś po raz pierwszy piłkarze Polonii będą ćwiczyć w budowanym przez jej właściciela Józefa Wojciechowskiego ośrodku treningowym w Markach.
- Na razie potrenujemy tam próbnie, regularne zajęcia powinniśmy w przyszłym tygodniu - powiedział menadżer generalny klubu Daniel Purzycki.

Budowa boiska w Markach została rozpoczęta pod koniec lipca. Na razie piłkarze będą z niego korzystać ostrożnie, poczekają aż ukorzeni się trawa. W przyszłym roku powinny pojawić się na tym obiekcie dwa kolejne pełnowymiarowe boiska. Polonia dostała prawo do dzierżawy terenu klubu Marcovia na dziesięć lat, równocześnie z obiektu będą korzystać młodzi piłkarze podwarszawskiego klubu.

Do tej pory drużyna "Czarnych Koszul" ćwiczyła na boiskach w Warszawie i okolicach, płacąc za wynajęcie obiektów na: Blokowej na Targówku, Marymoncie, stadionie Hutnika i na Łabiszyńskiej. Na Konwiktorskiej poloniści mogą trenować tylko raz w tygodniu i z tego prawa korzystają najczęściej dzień przed meczem ligowym.

Inwestycję w Markach finansuje Józef Wojciechowski, w niedalekiej przyszłości zamierza postawić również budynek klubowy. Właściciel Polonii zdecydował się na budowę ośrodka treningowego na własny koszt, bo uznał, że tak będzie taniej od wynajmowania miejskich, do tego zaniedbanych przez lata obiektów. Wielokrotnie spotkał się też z niechęcią władz Warszawy i jej dzielnic na pomysły przystosowania niektórych terenów klubów (Hutnik, Marymont) na potrzeby piłkarzy Polonii. Z burmistrzem Marek porozumiał się w kilka tygodni.