Ekstraklasa. Lato: Nie ma szans na sędziów z zagranicy

PRZEGLĄD PRASY. Sędziowie meczów Ekstraklasy popełniają coraz więcej pomyłek. Może czas sięgnąć po specjalistów z zagranicy? - Po pierwsze musiałby się zgodzić PZPN, a na to nie ma szans - ucina prezes związku Grzegorz Lato w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".
Zobacz kontrowersję kolejki na Ekstraklasa.tv »

Czasami po rażących błędach arbitrów prezesi wydający miliony na inwestycje w swoje drużyny tracą cierpliwość. Tak było w przypadku Józefa Wojciechowskiego, właściciela Polonii Warszawa, który po meczu z Arką wystosował do władz Ekstraklasy pismo, krytykujące poziom pracy arbitrów.

- Nie ukrywam, że w pełni zgadzam się z Pana oceną dotyczącą umiejętności wielu z nich - odpowiedział mu prezes spółki Ekstraklasa SA Andrzej Rusko. Kłopot w tym, że sprawami sędziowskimi zajmuje się Kolegium Sędziów PZPN.

Lato: Człowiek jest omylny

- Człowiek jest omylny, ma prawo do błędów - odpowiada na zarzuty o niski poziom sędziowania Grzegorz Lato. - Wielu arbitrów zostało odsuniętych, wiadomo z jakiego powodu, teraz mecze muszą prowadzić młodzi sędziowie - dodaje prezes PZPN.

Może więc rozwiązaniem byłoby sprowadzenie bardziej doświadczonych arbitrów z zagranicy? Wielu prezesów popiera tę propozycję, ale Lato pozbawia ich złudzeń. - Po pierwsze musiałby się zgodzić PZPN, a na to nie ma szans - ucina.)

Wielka trójka i biedna reszta - bunt w Ekstraklasie? »