Ekstraklasa. Onyszko nie może dostać nerki od ojca

Bramkarz Polonii Warszawa Arkadiusz Onyszko dowiedział się w czwartek, że jego ojciec nie może zostać dawcą nerki dla niego. Może to oznaczać, że dwukrotny reprezentant Polski nie wznowi już kariery piłkarskiej.
U Onyszki w lipcu wykryto poważną wadę nerek. Jedyną szansą dla piłkarza był przeszczep niewydolnego organu. Początkowo dawcą miał zostać brat Arkadiusza - Jacek, jednak badania medyczne wykluczyły taką możliwość. Ostatnią szansą były badania kontrastem, jakim poddał się ojciec zawodnika. On także niestety odpadł na ostatnim etapie badań.

- Nie chcę mi się gadać, nie mam do tego głowy. Nie wiem co będzie dalej, prawdopodobnie czekają mnie dializy - powiedział załamany Onyszko. Został on także wpisany na listę oczekujących na przeszczep, jednak znalezienie odpowiedniego dawcy, którego organ odpowiadałby pod względem histologicznym, jest bardzo trudne.

Onyszko jest piłkarzem Polonii od maja tego roku. Wcześniej bronił barw m.in. Odry Wodzisław, Widzewa Łódź i Lecha Poznań. W międzyczasie przez jedenaście lat występował w czterech klubach duńskiej ligi.

Wszystko o Polonii Warszawa - w serwisie Sport.pl »