Sport.pl

Ekstraklasa. GKS szykuje transferową ofensywę

PRZEGLĄD PRASY: Dariusz Pietrasiak otwiera listę życzeń trenera Macieja Bartoszka. GKS Bełchatów zapowiada wzmocnienia, która mają zagwarantować klubowi walkę o najwyższe cele - czytamy w Przeglądzie Sportowym
Józef Wojciechowski nie ukrywa, że jest rozczarowany postawą Dariusza Pietrasiaka. Właściciel Polonii uważa, że choć pierwsza część sezonu w wykonaniu obrońcy była przyzwoita, to w ostatnich kolejkach Pietrasiak prezentował się fatalnie. Dodatkowo trener od przygotowania fizycznego w zespole z Konwiktorskiej przekazał prezesowi, że były gracz GKS-u Bełchatów nie przykłada się do treningów, nie pracuje na pełnych obrotach, co odbijało się na wynikach testów wydolnościowych.

Wojciechowski nie chce jednak popełniać pochopnych decyzji. - Niczego nie przesądzam. Niech zimą popracuje i pokaże, że jest tak dobry jak pozostali - opowiada Przeglądowi Sportowemu właściciel Czarnych Koszul.

Pietrasiaka widziałby w swoim zespole... Maciej Bartoszek - trener drużyny, z której zawodnik wyjechał do stolicy. - Potrzebuję solidnego piłkarza na środek obrony. Powiedziałem Darkowi, że jeśli rozstanie się z Polonią, to jest dla niego miejsce w mojej drużynie - twierdzi Bartoszek.

29-letni stoper nie jest jedynym celem transferowym czołowej drużyny ligi. W Bełchatowie chcą by ich zespół zasilił również Paweł Buzała, Łukaszem Janoszką, Maciejem Szmatiukiem i Szymonem Sawalą. Każdemu z tych piłkarzy w czerwcu kończą się kontrakty. Od 1 stycznia mogą podpisywać umowy z nowymi pracodawcami.Więcej o: