Ekstraklasa. Koniec zamieszania z Nowakiem. Piłkarz podpisze wysoki kontrakt z GKS-em

PRZEGLĄD PRASY: W poniedziałek PZPN ma zająć się sprawą Dawida Nowaka i rozstrzygnąć przynależność klubową napastnika. - Czekamy na stanowisko związku w tej sprawie. Jeśli okaże się, że Nowak od 1 stycznia jest wolnym zawodnikiem, to siadamy do stołu i podpisujemy stosowne dokumenty - powiedział Przeglądowi Sportowemu dyrektor sportowy GKS Marcin Szymczyk. Snajper ma zarabiać w Bełchatowie aż 100 tysięcy złotych miesięcznie.
A jak wyglądałby Sport.pl, gdybyś to Ty nim zarządzał?... »

Oficjalnie, dla GKS przedłużenie kontraktu z Nowakiem nie jest przesądzone. O przyszłości napastnika zadecyduje bowiem PZPN na poniedziałkowym zebraniu. Piłkarz poinformował, że nie jest zainteresowany grą dla Polonii i oddał Józefowi Wojciechowskiemu pieniądze za podpisanie kontraktu. Klub z Konwiktorskiej również nie wszczyna konfliktu. Działacze Czarnych Koszul wydali oświadczenie, z którego wynika, ze umowa między Polonią i Nowakiem jest nieważna.

Gdy PZPN zatwierdzi status zawodnika, Nowak najprawdopodobniej podpisze nowy kontrakt z GKS-em Bełchatów. - Czekamy na stanowisko związku w tej sprawie. Jeśli okaże się, że Nowak od 1 stycznia jest wolnym zawodnikiem, to siadamy do stołu i podpisujemy stosowne dokumenty - powiedział Przeglądowi Sportowemu dyrektor sportowy GKS Marcin Szymczyk. Umowa ma trwać dwa lata i gwarantować piłkarzowi 1,2 miliona złotych rocznie. Wcześniej kontrakt z GKS przedłużył Jacek Popek. W ślad za kapitanem mają pójść kolejni gracze. Łukasz Sapela i Grzegorz Kuświk zgodzili się na warunki proponowane przez zarząd GKS-u. Kolejnymi piłkarzami, z którymi zostaną przeprowadzone odpowiednie rozmowy są Janusz Gol, Tomasz Wróbel i Kamil Poźniak. Najtrudniejsze rozmowy czekają sterników piątej drużyny ligi z Mate Laciciem. Rozbieżności między oczekiwaniami piłkarza a kwotą jaką oferuje klub są olbrzymie. Stoper najpewniej opuści Bełchatów po nowym roku.

Były reprezentant w Polsce? Ruch chce Sebastiana Tyrałę »