Ekstraklasa. Józef Wojciechowski: Taki ze mnie Abramowicz jak z Polonii Chelsea

PRZEGLĄD PRASY. Prezes Polonii Warszawa w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego opowiada o nadziejach i porażkach związanych z warszawską drużyną, której jest właścicielem. Józef Wojciechowski porównany do rosyjskiego posiadacza Chelsea, powiedział - Taki ze mnie Abramowicz, jak z Polonii Chelsea.
Założyciel JW. Constructions, jednego z liderów polskiego rynku deweloperów, mimo sporych nakładów finansowych na rzecz klubu z Konwiktorskiej nie widzi wymiernych efektów. Po jesiennej rundzie, "Czarne Koszule" znajdują się na 8. miejscu, a od strefy spadkowej dzielą ją tylko 3 punkty.

- Ja ładuję pieniądze i nie mam żadnej przyjemności! Jedyna rzecz, naprawdę jedyna, która mi przyświeca, to taka, że nie mogę z tego wyjść przegrany. Ale czasem myślę, że nawet jak kupię jeszcze pięciu zawodników, to i tak mogę nie osiągnąć celu - powiedział w wywiadzie Wojciechowski.

Brak sukcesów spowodował, że prezes często myśli o wycofaniu się z finansowania Polonii Warszawa. - Ja się ciągle z takim zamiarem noszę. Pytam się, czy jest sens wydawania takich pieniędzy - zastanawia się "polski Abramowicz".

Niesatysfakcjonujące wyniki w Ekstraklasie spowodowały zmianę trenera w warszawskim klubie. Na Konwiktorską zamiast Hiszpana przyszedł były selekcjoner reprezentacji Polski, Paweł Janas. Obecnie 57-latek jest urlopowany, a jego przyszłość w roli szkoleniowca Polonii jest niepewna.

- Janas wydawał się żelazny, człowiek z sukcesami. A co wyszło w Polonii? Zagrał dziesięć meczów i zdobył dziesięć punktów. Wiele elementów na to wpłynęło. Zawodnicy nie grali na swoim poziomie, były błędy taktyczne, szereg błędów taktycznych, już nawet nie wspominam o szkoleniowych. No i pomyłki sędziowskie, które zabrały nam minimum osiem punktów - skomentował Józef Wojciechowski.

Jako gronie zastępców Janasa wymienia się m. in. Jana Urbana. - Nie wiem dla czyich potrzeb została ta plotka wymyślona, bo ja nigdy o tym trenerze nie myślałem. Był w Legii, gdzie dostał wszystko chyba poza gwiazdką z nieba, a niczego nie osiągnął - zaprzeczył doniesieniom właściciel klubu z Konwiktorskiej.

Dziewicki i Skrzyński odeszli z Polonii Warszawa »