Sport.pl

Ekstraklasa. Polonia zatrudni niemieckiego trenera?

PRZEGLĄD PRASY: W środę Polonia Warszawa ogłosi nazwisko nowego szkoleniowca drużyny. Według Przeglądu Sportowego największe szanse na angaż w stolicy Polski ma Jens Keller, były trener VfB Stuttgart.
- W środę będę wiedział, kto zostanie nowym trenerem Polonii - oświadczył w poniedziałek wieczorem właściciel klubu Józef Wojciechowski. Pierwsze spotkanie prezydent Polonii miał zaplanowane właśnie na poniedziałek. Na początek z Niemcem. - To szkoleniowiec, który miesiąc temu prowadził zespół w pierwszej Bundeslidze. Niestety, nie doleciał, przełożyliśmy rozmowy na środę - powiedział prezes Czarnych Koszul. Wojciechowski nie chciał zdradzić, o kogo chodzi.

Przegląd Sportowy wskazuje dwóch trenerów, którzy mogliby przejąć stery Polonii i walczyć z nią o mistrzostwo kraju. Pierwszy - Ralf Rangnick, trener Hoffenheim, który ma na koncie awans z drużyną z trzeciej do pierwszej ligi niemieckiej, podał się do dymisji zaraz po tym, jak w ostatnią sobotę klub bez jego wiedzy sprzedał brazylijskiego obrońcę Luiza Gustavo do Bayernu.

Kandydatura Rangnicka jest jednak mało realna, bo zarabiał 2 mln euro. Druga opcja, najbardziej prawdopodobna, to Jens Keller - były trener VfB Stuttgart, który co prawda prowadził ten zespół tylko przez dwa miesiące i zostawił go na przedostatnim miejscu w tabeli, ale też awansował do 1/16 finału Ligi Europejskiej. - Mój kandydat ma sukcesy, a jego drużyna grała w europejskich pucharach - przyznał Wojciechowski.

Z klubem z ulicy Konwiktorskiej łączy się również Dragomira Okukę. Były szkoleniowiec Legii Warszawa i Wisły Kraków ma w Polsce wyrobioną markę, ale jest mało prawdopodobne, by znalazł wystarczająco dużo uznania w oczach Wojciechowskiego. Ten bowiem chce zatrudnić szkoleniowca, który miał przyjemność pracować w jednej z najlepszych lig świata.

Czarnogórskie wzmocnienia Jagiellonii Białystok »


Więcej o: