Ekstraklasa. Kolejny Hiszpan w Polonii?

Javi Martos wyjedzie z Polonią na obóz przygotowawczy do Turcji. 26-letni piłkarz grał ostatnio w Iraklisie Saloniki.
Wszystkie akcje polskiej ligi na Ekstraklasa.tv »

Martos jest - tak jak inny hiszpański zawodnik występujący już w zespole "Czarnych Koszul" Andreu Mayoral - wychowankiem Barcelony. Rozegrał jeden mecz w pierwszym zespole katalońskiego klubu.

W 2006 roku odszedł do CSKA Sofia, ale w Bułgarii grał przez sezon. Wrócił do Hiszpanii, a stamtąd ponownie wyjechał - do Grecji. Minione dwa lata spędził w Iraklisie Saloniki. W sezonie 2009/10 rozegrał 26 meczów w lidze greckiej. Może grać na prawym skrzydle i na prawej obronie. To pozycje na które Polonia szuka nowych zawodników, szczególnie na bok defensywy.

We wtorek Martos ma przyjechać do Warszawy i dzień później udać się z zespołem do Turcji na zgrupowanie. Polonii poleca go również Andreu, który zna go z rezerw Barcelony.

Właściciel "Czarnych Koszul" Józef Wojciechowski przymierza się jednak do znacznie bardziej spektakularnego transferu. Próbuje namówić do gry Konwiktorskiej Rafała Murawskiego z Rubina Kazań. Rywalem w negocjacjach o reprezentanta Polski jest jednak jego poprzedni polski klub Lech Poznań.

Polonia ogłosiła bardziej szczegółowy plan przygotowań na najbliższe dni. W poniedziałek piłkarze spotkają się na badaniach w Instytucie Sportu na Młocinach. We wtorek odbędą pierwszy trening piłkarski pod okiem nowego trenera - Holendra Theo Bosa. W tym samym dniu nastąpi oficjalna prezentacja 45-letniego szkoleniowca. Wyjazd do Turcji w środę. Na tym zgrupowaniu poloniści zagrają z: Lokomotiwem Moskwa, Andżi Machaczkała i Terekiem Grozny.

Wariackich pieniędzy nie wydaje Wisła Kraków »