Mecz z Realem Madryt na stulecie Polonii Warszawa?

Polonia Warszawa otrzymała ofertę rozegrania na stulecie klubu meczu z Realem Madryt. Cena - 5 mln zł.
- W poniedziałek byłem na lunchu z ludźmi, którzy przedstawili mi taką propozycję. Rozmowy trwają. Musimy właściwie ocenić ryzyko, czy to się nam zwróci. Firma, która nam to zaproponowała, bierze na siebie tylko 20 proc. odpowiedzialności w przypadku niepowodzenia przedsięwzięcia - mówi Józef Wojciechowski, właściciel Polonii.

O jaką firmę chodzi? Prawdopodobnie o Sportfive, międzynarodową agencję marketingu sportowego, która ma prawa do organizacji towarzyskich meczów Realu Madryt. - Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam i proszę nie wyciągać z tego stwierdzenia zbyt pochopnych wniosków - mówi szef polskiego oddziału Sportfive Andrzej Placzyński.

5 mln zł za mecz z Realem nie jest ceną zbyt wygórowaną. Rok temu "Królewscy" dostali za sparing z albańskim KS Gramozi Ersekë równowartość 10 mln zł. Polonia sondowała już możliwość sprowadzenia na stulecie Barcelony i otrzymała odpowiedź - 6 mln zł.

- Cały czas to dużo - mówi Wojciechowski. - Wkładam wiele milionów w ten klub. Polonia ma też wiele innych zasłużonych sekcji. Jest unikalna. Ma w nazwie to, czego nie ma żaden inny polski klub: Warszawę i Polonię. Myślę, że inne firmy powinny w końcu to dostrzec, również władze miejskie, które nie pozwalały nam nawet wymienić murawy na stadionie - dodał.

- Urząd miasta na pewno będzie chciał wesprzeć obchody 100-lecia Polonii, ale szczegółów jeszcze nie ujawniamy. Nie możemy na pewno wesprzeć imprezy komercyjnej, jaką byłby mecz towarzyski, na przykład z Barceloną - mówi Wiesław Wilczyński, dyrektor ds. sportu w urzędzie miasta.

- Już dawno wystosowaliśmy zaproszenie do pana Józefa Wojciechowskiego, chcąc pomóc w organizacji takiego meczu - mówi Jacek Kamiński z Komitetu Obchodów Stulecia Polonii. - W miarę możliwości możemy się podłączyć, chcemy to zrobić, również pod względem finansowym.

Mecz na stulecie Polonii miałby się odbyć na Stadionie Narodowym, najprawdopodobniej w sierpniu. Rozmowy z Narodowym Centrum Sportu zarządzającym stadionem trwają. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz objęła honorowy patronat nad uroczystościami obchodów stulecia Polonii. Ustanowiła też osobę odpowiedzialną za kontakty miasta z Komitetem Obchodów - Karolinę Malczyk-Rokocińską.

Awantura o reprezentantów. Kadra bez Polonii»