Ekstraklasa. Polonia gromi zespół Petrescu

Od mocnego uderzenia rozpoczęli piłkarze Polonii udział w turnieju Marbella Cup w hiszpańskiej Maladze. W pierwszym meczu pokonali w środę rosyjski Kubań Krasnodar 4:0.
Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv »

To zespół prowadzony przez byłego trenera Wisły Kraków Dana Petrescu. W ubiegłym roku rumuński szkoleniowiec wywalczył z Kubaniem awans do rosyjskiej ekstraklasy. Pod każdym względem to drużyna grająca w innej lidze niż Polonia. Najlepiej widać to po dysproporcjach w zarobkach Petrescu i Theo Bosa, holenderskiego szkoleniowca "Czarnych Koszul". Rumun zarabia około 1,5 mln euro na sezon, Bos około 200 tys. Zwycięstwo Polonii, i to takie, choć w sparingu, jest niespodziewane. Jeszcze niedawno, na zgrupowaniu w Turcji, warszawski klub przecież łatwo uległ Lokomotiwowi Moskwa.

Polonia znów zagrała ustawieniem 1-4-2-3-1. W wyjściowym składzie pojawiło się dwóch nowych, testowanych zawodników. Obaj pochodzą z Serbii. Jeden z nich to bramkarz Danilović, a drugi lewy pomocnik Milos Stojcew. Po przerwie pojawili się - pierwszy raz w składzie Polonii jako jej zawodnik - Milos Adamović oraz Czech Antonin Rosa i Kostarykańczyk Diego Estrada. Piłkarz z Ameryki Południowej zrobił wielkie wrażenie. Miał asystę przy drugiej bramce, przeprowadził kilka indywidualnych akcji. Zagrał też z Kubaniem Santiago Villafane, testowany już od dwóch tygodni Argentyńczyk. Zdobył jedną z bramek.

Dwa gole strzelił Euzebiusz Smolarek (jedną z karnego). 30-letni wychowanek Feyenoordu Rotterdam zagrał jako środkowy napastnik, zmieniając w drugiej połowie Artura Sobiecha. Był to pierwszy mecz Ebiego na tej pozycji w trakcie zimowej przerwy. Bos do tej pory ustawiał go na lewej pomocy.

Następny sparing w Maladze poloniści zagrają w sobotę. Ich przeciwnikiem będzie zwycięzca meczu Zenit Sankt-Petersburg - Lokomotiw Płowdiw.

POLONIA WARSZAWA - KUBAŃ KRASNODAR 4:0 (1:0): Mierzejewski (15.), Smolarek (75., z karnego, 84.), Villafane (81.). Polonia: Danilović - Tosik (46. Villafane), Pietrasiak (46. Jodłowiec), Sadlok (46. Kokoszka), Cotra (46. Rosa) - Bruno (46. Gancarczyk), Rachwał (46. Piątek), Trałka (64. Adamović), Mierzejewski (64. Estrada), Stojcew (46. Brzyski) - Sobiech (46. Smolarek).