Sport.pl

Ekstraklasa. Józef Wojciechowski kusi Jerzego Dudka

PRZEGLĄD PRASY. Według piątkowego Przeglądu Sportowego prezes Polonii Warszawa w styczniu proponował kontrakt Jerzemu Dudkowi. - Rzeczywiście były takie rozmowy. Osobiście skontaktowałem się z jego bratem - potwierdza doniesienia gazety Józef Wojciechowski.
Zostań drugim Wojciechowskim, kup Dudka i wygraj ligę »

- Dałem mu sygnał, że gdyby Jerzy Dudek był zainteresowany grą w moim klubie, to możemy przystąpić do rozmów. Ale do tej pory nie było odzewu - skomentował właściciel "Czarnych Koszul".

Jerzy Dudek, któremu kontrakt z Realem Madryt kończy się latem, zgodnie z zapisami umowy ma prawo negocjować już warunki przejścia do innego klubu. Jednak piłkarz zapytany o możliwość gry w Polonii Warszawa odpowiada dyplomatycznie: - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam.

Rezerwowy bramkarz "Królewskich" powrotowi do Ekstraklasy nie mówi nie: - Ale powrotu do Polski faktycznie nie wykluczam, choć nie oznacza to, że zagram akurat w Polonii i w ogóle, że będę chciał jeszcze kontynuować karierę, bo może zajmę się czymś innym - stwierdził Dudek.

Na razie piłkarz wraca do gry po kontuzji złamania szczęki, której doznał podczas meczu Ligi Mistrzów z francuskim Auxerre.

Tymczasem Polonia Warszawa w niedzielę o godzinie 15 meczem z Górnikiem Zabrze rozpocznie rundę wiosenną Ekstraklasy. Będzie to debiut holenderskiego szkoleniowca Theo Bosa, który prowadzi "Czarne Koszule".

2 marca na Konwiktorską zawita Lech Poznań, który w czwartek po porażce z Bragą 0:2 odpadł z Ligi Europejskiej. Piłkarze Janusza Wojciechowskiego przed drugim meczem 1/4 finału Pucharu Polski są w korzystnej sytuacji, ponieważ przy Bułgarskiej wygrali z Kolejorzem 1:0.

"Jestem spokojny o postawę drużyny" - Theo Bos


Więcej o: