Sport.pl

Ekstraklasa. Jacek Zieliński w Polonii już w czwartek?

Dlaczego Jacek Zieliński nie został jeszcze oficjalnym trenerem Polonii Warszawa? - Pozostały drobiazgi do ustalenia, ale są to naprawdę drobiazgi, które dogramy - mówi Piotr Ciszewski, prawnik klubu.
Jesteś ligowym ekspertem? Zagraj w Wygraj Ligę »

Tymi drobiazgami, jak się dowiadujemy, może być również skład sztabu szkoleniowego, bo Zieliński niezbyt chętnie chce kontynuować współpracę z Piotrem Stokowcem. Chce również zlikwidować tzw. Klub Kokosa, do którego właściciel klubu Józef Wojciechowski zsyłał niewygodnych mu piłkarzy.

Sam Zieliński o pracy w klubie nie chciał rozmawiać. Problemem nie jest długość kontraktu, bo obie strony zgodziły się na półtora roku. W środę Zieliński poprowadził już trening Polonii. - Pan Ciszewski przedstawił go nam jako nowego trenera - powiedział po treningu kapitan zespołu Łukasz Trałka.

Były trener Lecha Poznań, z którym w poprzednim sezonie zdobył mistrzostwo, wraca do Polonii i jest pierwszym trenerem zwolnionym przez prezesa Wojciechowskiego, który ma szansę na powrót do warszawskiego klubu na to stanowisko. Wcześniej prowadził ją od lipca 2008 r. do marca 2009 r. Choć na półmetku rozgrywek jego zespół był na pierwszym miejscu w tabeli, zwolniono go po wiosennej porażce z ŁKS 1:3. W dwudziestu meczach wygrał dziesięć razy, sześć razy zremisował. Prezesowi nie podobał się jednak defensywny styl gry drużyny.

Mimo rozstania z Polonią Zieliński był zawsze częstym gościem przy Konwiktorskiej. Oglądał mecze Polonii, jako trener Lecha zagrał przeciw niej w ubiegłym sezonie dwa razy. Przegrał we Wronkach 2:4, ale w lutym wygrał w stolicy 3:0.

Stu trenerów na stulecie Polonii Warszawa »


Więcej o: