Ekstraklasa. Arkadiusz Onyszko nadal w Polonii Warszawa

Izba do spraw Rozwiązywania Sporów Sportowych w PZPN oddaliła wniosek Polonii o rozwiązanie kontraktu z Arkadiuszem Onyszko.
Wideo, bramki i skróty z ekstraklasy w serwisie Ekstraklasa.tv »

Były bramkarz reprezentacji Polski podpisał z warszawskim klubem umowę 20 maja ubiegłego roku. Szybko, bez badań lekarskich, bo podobno o kontrakt zabiegała również Wisła Kraków. Półtora miesiąca później okazało się, że Onyszko ma niewydolną nerkę i konieczny jest przeszczep. Klubowy lekarz wykrył chorobę po szczegółowych badaniach przeprowadzonych podczas zgrupowania przed sezonem, wcześniej piłkarz źle się poczuł.

Właściciel Polonii Józef Wojciechowski uznał, że został oszukany przez zawodnika. Pół roku po podpisaniu umowy - zgodnie z przepisami PZPN - kazał prawnikowi złożyć wniosek o rozwiązanie kontraktu. Wcześniej Polonia płaciła Onyszce 50 tys. zł miesięcznie, teraz płacić nie chce, "bo nie ma z piłkarza żadnego pożytku, choć nie z jego winy".

Rozpatrująca w poniedziałek wniosek Polonii Izba ds. Rozwiązywania Sporów Sportowych uzasadniła jego oddalenie "brakiem wymogów formalnych zaświadczenia lekarskiego" przedstawionego przez klub. Wyrok nie jest prawomocny, ale zanim władze Polonii zdecydują się na odwołanie, muszą uzupełnić dokumentację medyczną.

Jacek Zieliński: » Na Smolarka trzeba chuchać i dmuchać