Sport.pl

Ekstraklasa. Wisła z Polonią ciekawie, dla sportu

W niedzielę w Krakowie przygotowywana jest feta z okazji zdobycia mistrzostwa przez Wisłę. Wcześniej z krakowianami zagra Polonia Warszawa. Bez Macieja Sadloka, który narzeka na kontuzję kręgosłupa. Relacja na Sport.pl od 17.
- To jakiś problem z kręgosłupem - rzucił po środowym meczu z GKS Bełchatów (0:0) obrońca Polonii. Został zmieniony już w przerwie spotkania, a po badaniach, które przeszedł w klubie, okazało się, że nie wystąpi w ostatnim meczu sezonu. Według lekarzy problem jest poważny i wymaga kilkutygodniowej rehabilitacji.

Oznacza to, że Sadlok nie tylko nie zagra w niedzielę, ale wątpliwy jest też jego występ w meczach reprezentacji z Argentyną (4 czerwca) i Francją (9 czerwca), choć na razie trener Franciszek Smuda nie chce słyszeć o żadnej kontuzji i kazał stawić się piłkarzowi na zgrupowaniu kadry w środę. Kłopoty ze zdrowiem mają też Tomasz Brzyski, Andreu i Patryk Rachwał, a Dimitrij Riekisz i Paweł Wszołek są na zgrupowaniach reprezentacji młodzieżowych. Do Krakowa warszawiacy jadą więc w 16-osobowym składzie.

Dla obu drużyn niedzielny mecz będzie miał wymiar towarzyski. Wisła od trzech kolejek jest pewna mistrzostwa. Polonia, remisując w środę z GKS, straciła szansę na grę w europejskich pucharach. W tabeli jest dziewiąta i na niższym miejscu na pewno sezonu nie skończy. Jeśli wygra w Krakowie, przy korzystnych rozstrzygnięciach w innych meczach może być na finiszu ligi szósta.

- Oba zespoły już o nic nie grają, więc mam nadzieję, że będzie to ciekawy mecz w świetnej atmosferze. Liczę, że nasi kibice będą zdyscyplinowani i po spotkaniu nie wbiegną na murawę - przyznaje trener Wisły Robert Maaskant. Po meczu na krakowskim rynku planowana jest feta.

Kolejne pięć klubów Ekstraklasy » z licencjami


Więcej o: