Ekstraklasa. Adrian Mierzejewski jednak bez nowego kontraktu. Jeszcze?

W przyszłym tygodniu ma się wyjaśnić przyszłość Adriana Mierzejewskiego w Polonii, a także sprawa przedłużenia jego kontraktu.
Wbrew wcześniejszym informacjom 24-letni pomocnik tylko ustalił warunki nowej umowy z Polonią. Kontrakt z warszawskim klubem ma przedłużyć do 2014 r., dotychczasowy obowiązuje do 2013. - Adrian miał wiele innych spraw na głowie - reprezentacja, ślub, dopiero w przyszłym tygodniu wszystkim się tym zajmiemy - powiedział jego ojciec i menedżer Marian Mierzejewski. Właściciel Polonii Józef Wojciechowski uznał jednak, że deklaracja złożona przez piłkarza po negocjacjach może być uznana za gotowość do podpisania umowy, i ogłosił przedłużenie kontraktu. Taką też wersję utrzymuje. - Dogadaliśmy się i kontrakt podpiszemy - mówi.

W sprawie przejścia do tureckiego Trabzonsporu na razie zapadła cisza. Ojciec piłkarza stwierdził tylko, że ta sprawa będzie rozważana "w najbliższych dniach". Z przedstawicielami wicemistrza Turcji spotkał się Józef Wojciechowski, ale po to, aby przekazać im informację, że nie zamierza sprzedawać swojego najlepszego piłkarza nawet za proponowaną cenę czterech milionów euro.

Ojciec reprezentanta kraju zaprzeczył natomiast informacjom, że jego syn - tak jak Artur Sobiech - nie zamierza podpisać aneksu do kontraktu, uwzględniającego nowy system premiowania w Polonii. Piłkarze mają dostawać pensje obniżone o 20 proc., ale w przypadku zdobycia mistrzostwa Polski otrzymają z powrotem zamrożoną kwotę pomnożoną przez trzy. - Taką motywację należy traktować absolutnie na plus. Dziwię się, że niektórzy zawodnicy nie chcą tego zaakceptować - dodał Marian Mierzejewski.

Kapitan Polonii wraca do Warszawy w przyszłym tygodniu. Ma być obecny 21 czerwca na pierwszym po letniej przerwie treningu. Wtedy też zamierza się spotkać z właścicielem klubu Józefem Wojciechowskim.

Andreu » odchodzi z Polonii


Więcej o: