Ekstraklasa. Wojciechowski: Wisła ma zerowe szanse na awans do LM

PRZEGLĄD PRASY. - Ja dziś nie widzę w Wiśle zawodników, którzy są w stanie awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Z taką kadrą mają na to zerowe szanse - ocenia w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? szanse Wisły na awans do elitarnych rozgrywek prezes Polonii, Józef Wojciechowski..
W zeszłym tygodniu Józef Wojciechowski za rekordową kwotę 5,3 mln euro sprzedał do Trabzonsporu Adriana Mierzejewskiego, ale jak twierdzi nadal zastanawia się czy było to dobre posunięcie. - Prawda jest taka, że cały czas nie jestem przekonany, czy ta transakcja była dobrym ruchem - zdradził w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Wojciechowski.

Polonia pobiła rekord, ale prezes Czarnych Koszul zapewnia, że nie czuje się z tego powodu wyjątkowo. - Ja już tyle ustanowiłem w życiu rekordów biznesowych i handlowych, że jeden więcej czy jeden mniej nie robi mi różnicy - powiedział gazecie.

Mimo sprzedaży swojego najlepszego gracza, Polonia nadal myśli o walce o mistrzostwo Polski. Klub zasiliło już kilku zawodników i Czarne Koszule są jak na razie najbardziej aktywnym zespołem na rynku transferowym. W przeciwieństwie do Wisły, która mimo zdobycia tytułu i szansy na udział w Lidze Mistrzów na tym polu działa na zwolnionych obrotach. Taka polityka krakowian dziwi nieco prezesa Wojciechowskiego. - Ja dziś nie widzę w Wiśle zawodników, którzy są w stanie awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Z taką kadrą mają na to zerowe szanse - uważa.

Wojciechowski chętnie widziałby w swoim zespole jednego zawodnika Białej Gwiazdy. Jest nim Patryk Małecki, którego prezes Polonii podziwia za boiskowy charakter. - Podoba mi się jego zadziorność - powiedział Wojciechowski, który całkiem inaczej ocenia pod tym względem jednego ze swoich graczy - Artura Sobiecha.

Młody zawodnik skonfliktował się ostatnio z właścicielem Czarnych Koszul, bo nie chciał zgodzić się na nowy system wynagrodzeń. Tym samym pogorszył swoją pozycję w warszawskiej drużynie, bo Wojciechowski zapowiedział już, że Sobiech nie będzie mógł trenować z pierwszym zespołem. - Gdybym wiedział, że Sobiech ma tak ukształtowany charakter, to bym go nie kupował. Dopiero teraz Ciszewski (wiceprezes Polonii - przyp. red.) powiedział mi, że działacze Ruchu już wtedy ostrzegali, że będziemy mieli z tym zawodnikiem niezłe przygody - mówi gazecie prezes.

Transfery. Bramkarz Jagiellonii coreaz bliżej transferu do Premier League »


Więcej o: