Sport.pl

Ekstraklasa. Meczu Polonii na stadionie Legii z Boca Juniors nie będzie

Właściciel ?Czarnych Koszul? Józef Wojciechowski zrezygnował z organizacji spotkania z argentyńskim Boca Juniors z okazji stulecia warszawskiego klubu na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej. Powodem jest prawdopodobny brak zgody policji obawiającej się skutków demonstracji kibiców Legii
Spotkanie miało się odbyć 23 lipca, tydzień przed rozpoczęciem rozgrywek ekstraklasy. Prezes Polonii wystąpił do wojewody mazowieckiego i władz Warszawy z prośbą, żeby mecz rozegrano na stadionie Legii. Wcześniej chciał, by doszło do niego na Stadionie Narodowym, ale z powodu opóźnień przy budowie areny na Euro 2012 stało się to niemożliwe.

- Zadeklarowałem, że skoro miasto ma prawo do organizacji sześciu imprez na stadionie miejskim Legii, to może z niego skorzystać i pomóc Polonii w obchodach stulecia. Od początku miałem jednak wątpliwości dotyczące zachowań kibiców - mówi dyrektor ds. sportu w urzędzie miejskim Wiesław Wilczyńskim.W ubiegłym tygodniu do władz Warszawy z prośbą o organizację demonstracji z okazji 95-lecia istnienia Legii wystąpiły prywatne osoby. Miałaby się ona odbyć 23 lipca pod stadionem przy Łazienkowskiej.

- Policja oceniła tę sytuację jako trudną i sugerowała zorganizowanie takiego spotkania bez udziału publiczności - powiedział Wilczyński.

- Zdecydowaliśmy, że w takiej sytuacji rezygnujemy z tego spotkania - oznajmił wiceprezes Polonii Piotr Ciszewski.

Miasto chce jeszcze zaproponować Polonii, by ten mecz odbył się na Konwiktorskiej, a gospodarz obiektu - Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji - dostawił dodatkowe trybuny za bramki na 6 tys. miejsc. Takie rozwiązanie nie satysfakcjonuje Polonii. Meczu więc rzeczywiście nie będzie.

Władze warszawskiego klubu mają też pod górkę z kolejnym pomysłem na uczczenie stulecia. Polonia chciała, by w dniu rocznicy - 19 listopada - ligowy mecz odbył się w Warszawie. Władze Ekstraklasy SA zapowiedziały jednak, że jest to absolutnie niemożliwe, ale mogą zagwarantować spotkanie "z atrakcyjnym przeciwnikiem, na dużym stadionie, ze sporym sektorem gości".

Kokoszka wykupiony

Polonia wykupiła z włoskiego Empoli 24-letniego obrońcę Adama Kokoszkę. Do tej pory były reprezentant Polski grał na zasadzie wypożyczenia. Prezes "Czarnych Koszul" zapłaci za ten transfer 200 tys. euro, mimo że Włosi żądali wcześniej 500 tys. Kokoszka podpisał równocześnie kontrakt z Polonią ważny do czerwca 2014 r. Czytaj więcej o wykupieniu Kokoszki.

Więcej o: