Remis w sparingu, pożegnanie z Rachwałem

W pierwszym tego lata sparingu Polonia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Lechią Gdańsk. Nie zagrał pomocnik Patryk Rachwał, który wczoraj za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z klubem.
Rachwał nie uczestniczył w ani jednym treningu przygotowującej się do nowego sezonu Polonii. Na Konwiktorską trafił rok temu z GKS-u Bełchatów, razem z dwoma obrońcami tego klubu: Dariuszem Pietrasiakiem i Jakubem Tosikiem. W Warszawie pozostał już tylko ten ostatni. Pietrasiak, również niechciany, trafił do Śląska Wrocław.

Rachwał zagrał w ubiegłym sezonie 12 meczów w lidze. Miejsce w składzie stracił po przyjściu Jacka Zielińskiego. W maju trener przyznał, że nie widzi go w zespole i dał mu wolną rękę w szukaniu nowego klubu. Piłkarz nie pojechał na zgrupowanie do Grodziska Wielkopolskiego. Od niedzieli trenuje z Zagłębiem Lubin. Nie zatrzymywano go, choć jego umowa z Polonią obowiązywała jeszcze przez dwa lata.

W meczu z Lechią zabrakło wracających po kontuzjach obrońców Tomasza Brzyskiego i Macieja Sadloka. Pierwszy jest po operacji przegrody nosowej, drugi cierpiał na dyskopatię. Zieliński w każdej połowie wystawił inną jedenastkę. Po przerwie na boisku z wyjściowego składu zostali tylko obrońca Adam Kokoszka oraz pomocnicy Łukasz Piątek i Paweł Wszołek. Po pierwszej wyrównanej połowie warszawiacy zyskali przewagę w drugiej, gdy trener rywali Tomasz Kafarski wpuścił na boisko kilku młodych lechistów. Nie potrafili jej jednak wykorzystać.

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk 0:0

Polonia: (I połowa) Gliwa - Todorovski, Jodłowiec, Kokoszka, Cotra - Bonin, Ciach, Piątek, Wszołek - Bruno - Teodorczyk. (II połowa) Przyrowski - Mynar, Baszczyński, Kokoszka, Tosik - Wszołek, Trałka, Piątek, Sultes - Jeż - Sikorski.

Lechia: (I połowa) Małkowski - Deleu, Kożans, Vucko, Hajrapetjan - Machaj, Surma, Nowak - Traore, Dawidowski, Łuczak. (II połowa) Pawłowski - Deleu, Bąk, Janicki, Hajrapetjan - Pietrowski, Surma (57. Kostrzewa), Popielarz - Łuczak (56. Korzępa), Bartoszek, Kacprzycki.

Ekstraklasa ma nowe logo