Ekstraklasa. Çani wzmocni Polonię?

Albańczyk Edgar Çani występujący ostatnio w drugoligowym włoskim klubie Modena zostanie prawdopodobnie nowym zawodnikiem Polonii Warszawa.
- Wszystko jest dopięte. Umowa z klubem jest już gotowa, z zawodnikiem też się porozumieliśmy - powiedział właściciel "Czarnych Koszul" Józef Wojciechowski. Nie chciał zdradzić nazwiska piłkarza, przyznał, że chodzi jednak o jednego z Albańczyków Erjona Bogdaniego i Edgara Çaniego, o którym napisała we wtorek "Gazeta". Trop naprowadza na Çaniego, bo Polonia wypożycza piłkarza na rok z opcją wykupu i gwarancją trzyletniego kontraktu dla piłkarza. Çani ma 23 lata, a Bogdani jest o 11 lat starszy. Właściciel klubu z Konwiktorskiej po negatywnych doświadczeniach (Gilewicz, Piechna, trudne negocjacje z Marcinem Żewłakowem) krzywo patrzy na wiekowych piłkarzy, nawet jeśli mają interesujący dorobek. Ponadto Bogdani negocjuje kontrakt z trzecioligową Spezią.

- Jeżeli to gwarantuje swoim nazwiskiem Zbigniew Boniek, to nie mam złudzeń, że dokonujemy dobrego wyboru - powiedział prezes Polonii o nowym piłkarzu.

Obecnym klubem Çaniego jest Palermo. Podpisał z sycylijskim zespołem umowę w 2008 roku, ale zagrał tylko w jednym spotkaniu, bowiem co rok był wypożyczany do innych klubów: Ascoli, Padovy, Piacenzy, Modeny. W tym ostatnim, występującym w Serie B, spędził ostatni sezon, najlepszy we Włoszech. W 34 spotkaniach ligowych strzelił pięć goli plus jednego w Pucharze Włoch. Wysoki - 192 cm wzrostu - i silny, atletycznie zbudowany - 87 kg - u progu kariery był porównywany do Crisiana Vieriego, ale jak na razie przewidywania się nie sprawdziły

W Polonii Albańczyk ma być gwiazdą, napastnikiem numer jeden. Po letnich transferach i nieudanych negocjacjach kontraktowych w ataku "Czarnych Koszul" powstał lej jak po bombie. Do Hannoveru 96 sprzedany został Artur Sobiech, który strzelił dziewięć goli i miał siedem asyst w poprzednim sezonie, Euzebiusza Smolarka, zdobywcy siedmiu bramek, odsunięto do zespołu Młodej Ekstraklasy, a w ostatnich dniach nawet poza nią, Daniel Gołębiewski (4 bramki) przeszedł na rok do Górnika Zabrze. Oprócz tego warszawską drużynę opuścił Adrian Mierzejewski, w trakcie meczu często przechodzący do ataku.

Z napastników w drużynie został jedynie Łukasz Teodorczyk z Młodej Ekstraklasy, przyszli do niej Daniel Sikorski z Górnika Zabrze i Pavel Szultesz z Sigmy Ołomuniec. Teraz dołączy Çani, ale to nie koniec wzmocnień do pierwszej linii Polonii. - Pracujemy jeszcze nad transferem jednego zawodnika z Ameryki Środkowej - przyznał Wojciechowski.

Upadł temat Argentyńczyków, którzy po dokładnej weryfikacji okazali się zawodnikami nie na miarę drużyny z polskiej ekstraklasy.