Politechnika wygrywa w Legionowie

AZS Politechnika Warszawska wygrała w Legionowie z Tytanem AZS Częstochowa 3:2 (20:25, 29:27, 25:17, 24:26, 19:17) w 17. kolejce Plusligi. Podopieczni Radosława Panasa przerwali passę dwóch spotkań bez zwycięstwa w lidze.
Politechnika i Tytan wspólnie rywalizują w Pucharze Challenge i są blisko awansu półfinału rozgrywek - pierwsze ćwierćfinałowe mecze obie ekipy zgodnie wygrały na własnych parkietach 3:1. Politechnika nie dała szans dla Lokomotiwowi Charków, a Tytan okazał się lepszy od francuskiego Rennes Volley. W bezpośrednim pojedynku lepsi okazali się zawodnicy Panasa, którzy spotkanie w roli gospodarza musieli rozegrać w Legionowie, bo Torwar i Arena Ursynów były niedostępne dla siatkarzy ze względu na inne imprezy odbywające się w ten weekend.

Nie przeszkodziło to Politechnice przerwać passę dwóch porażek z rzędu w lidze (z ZAKSĄ oraz Resovią), choć wygrana nie przyszło łatwo, bowiem Tytan postawił trudne warunki gry. Już pierwszy set zakończył się pewnym zwycięstwem gości do 20. Politechnika podobnie jak w starciu z mistrzem Ukrainy nie załamała się i na efekt nie trzeba było długo czekać.

Zwycięstwo na przewagi w drugim secie i pewna wygrana w trzecim zapowiadała triumf gospodarzy za trzy punkty. Podopieczni Marka Kardosa zdołali jednak doprowadzić do tie-breaku. W nim od początku prowadziła Politechnika, ale w końcówce gospodarze roztrwonili w samej końcówce. Skuteczność w decydujących piłkach pozwoliła im jednak na wygranie partii 19:17 i całego meczu 3:2.

Bardzo dobrze zagrali w niedzielę Wojciech Żaliński (19 punktów) oraz Paweł Mikołajczak (22, wybrany MVP meczu), którzy byli nie do powstrzymania dla gości. Do składu wrócił rozgrywający Patrick Steuerwald, co szczególnie może cieszyć Panasa. Reprezentant Niemiec z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w ostatnich spotkaniach. Być może na mecz w Charkowie wykuruje się Grzegorz Szymański.

Rewanż ćwierćfinału Pucharu Challenge odbędzie się 29 lutego.