Politechnika wygrała z Czarnymi Radom w drugim sparingu

Politechnika wygrała w drugim środowym sparingu z Czarnymi Radom 3:1. Rano warszawianie zremisowali 2:2. Były to pierwsze mecze kontrolne podczas okresu przygotowawczego podopiecznych Jakuba Bednaruka.
W porannym sparingu trener dał szansę przede wszystkim młodym zawodnikom. W drugim starciu postawił na skład, który wydaje się obecnie najsilniejszy. Piłki po raz pierwszy rozdzielał Fabian Drzyzga, a od początku zagrali doświadczeni Marcin Nowak i Grzegorz Szymański. Na środku pojawił się Dawid Dryja. Zabrakło tylko przyjmującego Macieja Pawlińskiego, który zmaga się z drobnym urazem.

W ekipie Czarnych wystąpili byli zawodnicy warszawskiego klubu Robert Prygiel i Jakub Radomski, a także Janusz Gałązka, który zagrał w pierwszym sparingu.

Pierwszy set przez długie momenty był wyrównany, ale w końcówce bezbłędni byli już zawodnicy Politechniki, którzy zagrywką odrzucili rywali od siatki. Wcześniej ten element zawodził. Krzysztof Wierzbowski nieco szczęśliwie zaatakował z linii środkowej trzeciego metra i Politechnika wyszła na prowadzenie.

W drugiej partii regularnie nadziewali się na blok goście z Radomia. W pewnym momencie przewaga zespołu PlusLigi wynosiła siedem punktów. Obiecująco wyglądała współpraca Nowaka i Drzyzgi. To ich efektowna akcja zakończyła drugiego seta.

Czarni wzięli się do pracy od początku trzeciej odsłony. Długo prowadzili, ale Politechnika wróciła do skutecznego bloku, a w tym elemencie prym wiódł Nowak, który dwa razy z rzędu zablokował rywali. Szymański zakończył sytuacyjny atak i gospodarze prowadzili. Końcówka tym razem należała do przedstawiciela I ligi. Czarni zachowali więcej zimnej krwi i wrócili do gry.

To był jednak ostatni dobry moment gości, którzy nie byli w stanie nawiązać choćby równorzędnej walki w czwartym secie. Politechnika ostatecznie wygrała 3:1 i było to pierwsze zwycięstwo zespołu podczas okresu przygotowawczego.

- Nie chodzi o to, abyśmy miażdżyli teraz przeciwników - mówi Drzyzga. - Przede wszystkim najważniejsze jest zgrywanie zespołu. Tak, żeby zaczęła funkcjonować komunikacja. Potrzebujemy jak najwięcej gry, a dzisiaj wyglądało to jak wyglądało. Jesteśmy po ciężkich treningach na siłowni. Fizycznie czujemy moc, ale brakuje dynamiki - powiedział Drzyzga, który szybko znalazł wspólny język na boisku z Nowakiem. - To doświadczony zawodnik i nawet jeśli ja się pomylę to Marcin jest w stanie sobie poradzić. Nie mamy żadnych problemów już od samego początku - dodał rozgrywający.

Politechnika w przyszłym tygodniu zagra w Nidzicy z AZS Olsztyn. 21-23 września w Arenie Ursynów odbędzie się 7. Memoriał im. Zdzisława Ambroziaka. W turnieju wystąpi m.in. PGE Skra Bełchatów i turecki Arkas Izmir, który będzie pierwszym rywalem Politechniki. PlusLiga rusza 6 października.

AZS Politechnika - Czarni Radom 3:1 (25:21, 25:18, 25:27, 25:21). Politechnika: Szymański, Wierzbowski, Tsyrkin, Dryja, Drzyzga, Nowak, Potera (libero).