Siatkarze Politechniki przegrali z BBTS Bielsko-Biała

W sobotę siatkarze warszawskiej Politechniki niespodziewanie przegrali z beniaminkiem PlusLigi BBTS Bielsko-Biała 1:3.

Wydawało się, że po ubiegłotygodniowej wygranej z Effectorem Kielce warszawianie potwierdzą dobrą formę w meczu z beniaminkiem PlusLigi. W Bielsku-Białej urodził się trener Politechniki Jakub Bednaruk. Tam 37-letni szkoleniowiec stawiał pierwsze kroki w siatkarskim życiu. Jego asystent Przemysław Michalczyk, zanim trafił do AZS-u, przez trzy sezony był trenerem BBTS-u. Dla obu szkoleniowców powrót na Śląsk był jednak nieudany. Politechnika przegrała w Bielsku-Białej 1:3, choć po pierwszym secie wiele wskazywało na to, że goście odniosą drugie zwycięstwo z rzędu. Nawet jeśli ich gra pozostawiała wiele do życzenia.

Zawodnicy BBTS-u wyglądali na roztrzęsionych. Popełniali jeszcze więcej błędów niż przeciwnik. Z drugiej strony gości z Warszawy uśpiła łatwa wygrana na otwarcie, bo w kolejnej partii pozwolili rozkręcić się bielszczanom, którzy skrzętnie to wykorzystali. Przy stanie 9:12, podczas przerwy na żądanie, Bednaruk zrugał swoich zawodników. Mocne słowa nie pomogły, bo warszawianie w kolejnych akcjach nie potrafili odrobić strat. Nie pomogła także skuteczna gra w ataku rezerwowego Pawła Adamajtisa, który w trakcie seta zastąpił zawodzącego Rumuna Adriana Gontariu.

Niesamowity przebieg miał trzeci set. Bielszczanie zmierzali po kolejną wygraną. Prowadzili 24:21, ale seryjnie zaczęli popełniać błędy. Politechnika nie tylko wyrównała, lecz także miała w górze piłkę setową. Swoją szansę zaprzepaściła, bo w kolejnych akcjach Gontariu najpierw nie trafił w boisko, a seta zakończył po skutecznej kontrze przyjmujący BBTS-u Michał Błoński.

Po tym Bednaruk wrócił do podstawowego ustawienia, ale na niewiele to się zdało. Znów najwięcej - 15 punktów dla AZS-u zdobył 18-letni Artur Szalpuk, który nie zraził się złym początkiem (po 11 atakach miał zaledwie 18 proc. skuteczności). Na środku kontuzjowanego Marcina Nowaka nieźle zastąpił Przemysław Smoliński (9 punktów). 38-letni środkowy na kolejny mecz z AZS-em Częstochowa powinien być gotowy. Akademickie derby otworzą 3. kolejkę PlusLigi. Początek spotkania w Arenie Ursynów w piątek o 19.

BBTS Bielsko-Biała - AZS Politechnika Warszawska 3:1 (18:25, 25:21, 29:27, 27:25)

BBTS: Fijałek, Stojković, Kokociński, Błoński, Gonzalez, Buniak, Swaczyna (libero) oraz Kwasowski, Vlk, Kalembka, Bućko.

Politechnika: Pawliński, Szalpuk, Smoliński, Sacharewicz, Gontariu, Woicki, Potera (libero) oraz Adamajtis, Zatko, Kolev, Kaczorowski.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!