Siatkarze Politechniki przegrali z Jastrzębskim Węglem. Sensacja była blisko

Nie udało się siatkarzom warszawskiej Politechniki przerwać fatalnej passy sześciu porażek z rzędu. Drużyna Jakuba Bednaruka choć prowadziła na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem 2:0 w setach, potem nie wykorzystując kolejnych piłek meczowych, przegrała ostatecznie po tie-breaku.

W czwartek warszawianie po porażce 1:3 w rewanżowym meczu z Fenerbahce w Stambule odpadli z Pucharu Challenge. - Przez pół meczu graliśmy prawie doskonale. Drugi set był naszym najlepszym w sezonie. Od kilku miesięcy nie widziałem tak dobrej gry mojej drużyny - mówił Bednaruk. - Mam nadzieję, że w Jastrzębiu zagramy podobnie - dodał trener Politechniki.

W sobotę AZS wygrał dwa pierwsze sety do 23. Trzecią partię warszawianie przegrali do 17. Mecz mogli wygrać w kolejnym secie, przegranym na przewagi do 27. Od początku zawodnicy Bednaruka prowadzili, ale w końcówce nie wykorzystali aż czterech piłek meczowych. W decydujących akcjach zablokowani zostali atakujący Adrian Gontariu i środkowy Mateusz Sacharewicz.

W ten sposób o zwycięstwie miał zadecydować tie-break, który świetnie zaczęli goście z Warszawy, ale przy wyniku 6:2 szybko roztrwonili przewagę. Kiedy Jastrzębski Węgiel prowadził 14:12, Politechnika zdobyła trzy kolejne punkty i ponownie nie wykorzystała - tym razem dwóch - piłek meczowych. Bohaterem został Michał Kubiak, który zatrzymał najpierw Ivana Koleva, a po chwili Gontariu. Gospodarze wygrali 18:16. Przyjmujący JW został MVP meczu. Obok Gontariu był najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku - 23 punkty

Biorąc pod uwagę dwa mecze z Fenerbahce w Pucharze Challenge siatkarze Politechniki przegrali siódmy mecz z rzędu. W tabeli PlusLigi z bilansem 2-6 zajmują 10. miejsce. W 9. kolejce warszawianie zmierzą się w Arenie Ursynów z Transferem Bydgoszcz. Początek meczu 6 grudnia o godz. 19.

Jastrzębski Węgiel - AZS Politechika Warszawska 3:2 (23:25, 23:25, 25:17, 29:27, 18:16)

Jastrzębski Węgiel: Krzysztof Gierczyński, Michał Kubiak, Michał Łasko, Michał Masny, Alen Pajenk, Simon Van de Voorde - Damian Wojtaszek (libero) - Patryk Czarnowski, Mateusz Malinowski, Jakub Popiwczak.

Politechnika: Adrian Radu Gontariu, Iwan Kolew, Marcin Nowak, Maciej Pawliński, Mateusz Sacharewicz, Juraj Zatko - Michał Potera (libero) - Paweł Adamajtis, Maciej Olenderek, Artur Szalpuk.

Warszawa.sport.pl na Facebooku. Dołącz do nas!