Siatkarze Politechniki nie wykorzystali czterech piłek meczowych i przegrali w Olsztynie mecz o piąte miejsce

Siatkarze warszawskiej Politechniki prowadzili w tie-breaku z Indykpolem AZS 14:10, ale po dramatycznej końcówce przegrali 16:18 i cały mecz 2:3. Drużyna Jakuba Bednaruka zakończyła sezon PlusLigi na szóstym miejscu.

Sensacja była blisko, ale przy wyniku 16:16 najpierw skutecznie zaatakował przyjmujący Indykpolu Pablo Bengolea, a w kolejnej akcji zablokowany został atakujący warszawian Adrian Gontariu. Zawodnicy Politechniki mają czego żałować, bo prowadzili już 14:10 i wydawało się, że decydujące spotkanie o 5. miejsce chwilę później zakończą.

Wtedy w olsztyńskiej hali Urania zaczęły dziać się rzeczy nieprawdopodobne. Przy prowadzeniu gości 14:13 zaatakował kapitan Politechniki Maciej Pawliński. Akcja wzbudziła największe kontrowersje, bo dosyć długo trwały konsultacje sędziów, choć ci mogli skorzystać z wideoweryfikacji. Ostatecznie uznali, że przyjmujący gości pomylił się. Z decyzją arbitrów nie mógł pogodzić się Bednaruk.

Środowy mecz zakończył zaciekłą rywalizację między obiema drużynami. Dość powiedzieć, że z pięciu meczów tylko niedzielne spotkanie w Arenie Ursynów nie zakończyło się tie-breakiem.

W środę do piątego seta doprowadziła Politechnika, choć warszawianie znakomicie zaczęli mecz, wygrywając pierwszego seta do 19, ale w kolejnych dwóch partiach górą byli olsztynianie. W czwartym secie drużyna Bednaruka zdemolowała Indykpol, zaczynając od prowadzenia 10:2 i zwyciężając ostatecznie do 18.

W drużynie z Olsztyna najskuteczniejszym zawodnikiem był przyjmujący Rafał Buszek, który zdobył 17 punktów. W Politechnice - Gontariu (23). MVP meczu został rozgrywający Indykpolu Maciej Dobrowolski.

Porażka Politechniki oznacza, że warszawscy siatkarze powtórzyli wynik z poprzedniego sezonu (szóste miejsce), ale nie zagrają po raz trzeci w europejskich pucharach.

Indykpol AZS Olsztyn - AZS Politechnika Warszawska 3:2 (18:25, 25:20, 25:18, 18:25, 18:16)

Indykpol: Szymański, Sobala, Buszek, Hain, Dobrowolski, Bengolea, Żurek (libero) oraz Łuka, Oivannen, Łukasik, Pająk, Napiórkowski.

Politechnika: Zatko, Szalpuk, Sacharewicz, Nowak, Pawliński, Gontariu, Potera (libero) oraz Olenderek, Kolew, Gunia, Adamajtis, Stępień.