Talenty z kadry juniorów trafią do Politechniki

Aleksander Śliwka

Aleksander Śliwka (Fot. www.fivb.org)

Rozgrywający Krzysztof Bieńkowski i przyjmujący Aleksander Śliwka w przyszłym sezonie będą występować w warszawskiej Politechnice.


Do finalizacji kontraktów jeszcze nie doszło, ale sprawa jest niemal przesądzona. Reprezentanci Polski juniorów zostaną wypożyczeni do szóstej drużyny PlusLigi. 19-letni Bieńkowski ze Skry Bełchatów, 19-letni Śliwka z Resovii.

Obaj zawodnicy w tym sezonie z SMS Spała wygrali Młodą Ligę. Śliwka został wybrany najlepszym graczem rozgrywek. Pochodzący z Jawora przyjmujący uchodzi za jeden z największych talentów polskiej siatkówki na swojej pozycji. Z reprezentacją zdobył wicemistrzostwo Europy i brązowy medal mistrzostw świata w kategorii kadetów.

Śliwka z Bieńkowskim byli czołowymi postaciami juniorskiej drużyny Jacka Nawrockiego, która w kwietniowym turnieju eliminacyjnym wywalczyła awans do mistrzostw Europy.

Ze względu na ograniczone możliwości finansowe klubu trener Jakub Bednaruk musi budować zespół w oparciu o najzdolniejszych juniorów. Tak było przed rokiem z 19-letnim Arturem Szalpukiem, wychowankiem MDK-u, który był bohaterem spektakularnego debiutu w PlusLidze.

Dlatego blisko gry w drużynie z Ursynowa są kolejni juniorzy. Chodzi o gracza Metra Bartłomieja Lemańskiego. Środkowy, urodzony w 1996 roku, mierzy 212 cm i wróży mu się wielką karierę. Trener Metra Wojciech Szczucki mówi o nim, że za kilka lat może być polskim Dmitrijem Muserskim. Lemański jest objęty opieką przez Resovię, bo tak zakłada współpraca między klubami. Dlatego do Politechniki trafi na zasadzie wypożyczenia. Podobnie może być z 18-letnim przyjmującym Metra Pawłem Halabą.

- Nie ma pośpiechu, a przede wszystkim paniki. Ze sztabem szkoleniowym spokojnie pracujemy, sondujemy rynek transferowy. Mamy plan działania - mówi warszawa.sport.pl 38-letni szkoleniowiec.

Na razie z Politechniki odeszli Dawid Gunia (Transfer), Michał Potera i Juraj Zatko (obaj Indykpol AZS). Z Czarnymi Radom kojarzony jest Maciej Pawliński, choć tym informacjom zaprzecza kapitan warszawian.

Zobacz także
  • AZS Politechnika - PGE Skra 0:3 Siatkarska Politechnika odmówiła gry w Pucharze Challenge. Dlaczego?
  • Trener Politechniki Jakub Bednaruk Diabelska Alternatywa Jakuba Bednaruka. Trener bloguje o rynku transferowym
  • Prezes Politechniki Jolanta Dolecka Trzy szóstki od Jolanty Doleckiej. Dla sztabu, zawodników, kibiców