Sport.pl

4YouAirlines w nazwie, Artur Szalpuk w drużynie. Gdzie dolecą siatkarze Politechniki?

- Chciałbym, żeby Politechnika osiągnęła stabilność finansową, a z czasem włączyła się do walki o mistrzostwo Polski - mówi Sylwester Strzylak, prezes 4YouAirlines, która we wtorek została sponsorem klubu.


Podpisanie trzyletniej umowy z 4YouAirlines ma rozwiązać najbardziej palące problemy warszawskiej drużyny i zagwarantować jej stabilność finansową - To bardzo ważny dzień dla zespołu, trenera i dla mnie. Połączenie naszych umiejętności organizacyjnych z talentami biznesowymi prezesa Strzylaka na pewno pozwoli rozwijać się drużynie - podkreślała podczas konferencji prezes klubu Jolanta Dolecka.

Strzylak to twórca biura podróży Alfa Star, a 4You Airlines to nowy projekt tej firmy. Na razie jest to spółka z o.o., która nie ma jeszcze uprawnień do prowadzenia działalności linii lotniczej. Ale Strzylak, aktywny działacz PZPS, zapowiada: - Chciałbym wykorzystać swoje siatkarskie know-how i sprawić, by Politechnika osiągnęła stabilność finansową, a z czasem włączyła się do walki o mistrzostwo Polski. - Spróbuję wprowadzić Politechnikę jako pierwszy siatkarski klub w Polsce na giełdę - zapowiada biznesmen.

W poprzednim sezonie PlusLigi Politechnika zajęła szóste miejsce, które gwarantowało drużynie prowadzonej przez Jakuba Bednaruka start w rozgrywkach Pucharze Challenge. Jednak kłopoty organizacyjne zmusiły "Akademików" do rezygnacji z udziału w tych rozgrywkach. - Jednym powodem są względy finansowe, a drugim fakt, że dopiero ważą się losy drużyny, nie wiadomo, jak ona będzie wyglądała. W tej chwili nie jesteśmy przygotowani na grę w Pucharze Challenge - tak decyzje o wycofaniu się z europejskich pucharów tłumaczyła Dolecka.

Podczas konferencji podpisano również nową umowę z Arturem Szalpukiem. 19-letni przyjmujący, który w ubiegłorocznych rozgrywkach reprezentował już barwy Politechniki, jest pierwszym zawodnikiem zakontraktowanym na nowy sezon przez warszawską drużynę. - Na moją decyzja o pozostaniu w Warszawie wpłynęły najbardziej warunki indywidualnego rozwoju, które zaproponował mi Politechnika - wyjaśniał nastoletni siatkarz. Dolecka dodała, że przygotowane są kontrakty dla czterech kolejnych graczy, ale nie chciała zdradzić ich nazwisk.

Trener Jakub Bednaruk pytany o skład Politechniki w nadchodzącym sezonie mówił: - Będziemy budować nową drużynę, który oprzemy na mieszance rutyny z młodością, z przewagą tej drugiej. Intensywnie oglądamy i sprawdzamy kolejnych kandydatów do gry w naszych barwach, bowiem chcemy zamknąć kadrę do końca czerwca - zakończył szkoleniowiec "Akademików".

Więcej o:

PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 PROJEKT Warszawa 14 15:4 5 0
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 12 12:2 4 0
3 PGE Skra Bełchatów 12 14:7 4 1
4 Aluron Virtu CMC Zawiercie 12 15:11 4 2
5 Jastrzębski Węgiel 12 12:9 4 3
6 Indykpol AZS Olsztyn 10 13:8 4 1
7 Cerrad Czarni Radom 9 12:9 3 2
8 Trefl Gdańsk 8 10:6 3 1
9 Asseco Resovia 7 10:13 2 4
10 GKS Katowice 6 11:14 1 4
11 Cuprum Lubin 5 10:16 2 4
12 MKS Ślepsk Suwałki 3 5:10 1 3
13 BKS Visła Bydgoszcz 1 3:18 0 6
14 MKS Będzin 0 3:18 0 6

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały