Beniaminek z Będzina postraszył Politechnikę, ale wygrać nie zdołał

Lekko, łatwo i przyjemnie było tylko w pierwszym secie. W kolejnych AZS Politechnika musiała się natrudzić, aby ostatecznie pokonać MKS Banimex Będzin 3:1.

Pierwszy set nie zapowiadał wielkich emocji w Arenie Ursynów. Gospodarze od początku kontrolowali spotkanie, a goście popełniali błąd za błędem, przegrywając seta do 14. W ekipie Politechniki wyróżniał się przede wszystkim młody Aleksander Ślwika. 19-letni przyjmujący skuteczny był zarówno na zagrywce, jak i pod siatką. - To jest właśnie nasza drużyna - krzyknął spiker po akcji, w której jeden z siatkarzy Politechniki ofiarnie odbił piłkę nogą.

W drugiej odsłonie warszawianie się pogubili. Popełniali proste błędy w ataku i przyjęciu. Jakub Bednaruk do wyniku 6:10 był spokojny. Później poprosił o czas, a na zagrywkę wprowadził Jakuba Radomskiego. Niewiele to jednak zmieniło. Politechnika przegrała seta do 16.

- Miało być szybkie 3:0, a im się trzęsą ręce. Nie widzę tego za dobrze - denerwowali się kibice. Ale najwięcej nerwów było dopiero przed nimi. W trzecim secie, schodząc na drugą przerwę techniczną, gospodarze przegrywali 14:16. Po niej zdołali doprowadzić do remisu (po 17), ale w kolejnych akcjach popełniali proste błędy. Kluczowe okazało się jednak doświadczenie Piotra Lipińskiego, który uspokoił grę "Inżynierów" i w końcówce spotkania sprytną kiwką zdobył ważny punkt. Politechnika wygrała 27:25.

Do czwartego seta gospodarze podeszli już bardziej skoncentrowani. Od pierwszych akcji poprawili zagrywkę, lepiej funkcjonował blok i przyjęcie. Goście z Będzina walczyli jednak dzielnie aż do drugiej przerwy technicznej (schodzili na nią przegrywając 15:16). Ale Politechnika krzywdy już sobie zrobić nie dała. Po asie serwisowym Krzysztofa Bieńkowskiego prowadziła 22:17, a ostatni punkt w meczu zdobył Michał Filip, który kilka minut później został wybrany MVP całego spotkania.

W środę, w następnej kolejce, siatkarze Politechniki zmierzą się z Czarnymi Radom. Początek meczu w Arenie Ursynów o godz. 19.

AZS Politechnika Warszawska - Banimex Będzin: 3:1 (25:14, 16:25, 27:25, 25:20)

AZS Politechnika: Dominik Depowski, Michał Filip, Bartłomiej Lemański, Piotr Lipiński, Mateusz Sacharewicz, Aleksander Śliwka - Maciej Olenderek (libero) - Krzysztof Bieńkowski, Bartłomiej Mordyl, Jakub Radomski

MKS Banimex Będzin: Mariusz Gaca, Miłosz Hebda, Adrian Hunek, Tomasz Kowalski, Maciej Pawliński, Tomasz Tomczyk - Robert Milczarek (libero) - Marcin Mierzejewski, Mikołaj Sarnecki, Michał Żuk.