Politechnika odrobiła straty i awansowała do najlepszej ósemki Plus Ligi

Siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej pokonali na wyjeździe 3:0 Cerrard Czarnych Radom i awansowali do kolejnej rundy play-off Plus Ligi. O końcowym sukcesie podopiecznych Jakuba Bednaruka zdecydował dodatkowy, złoty set.

Stołeczni siatkarze do rewanżowego pojedynku podchodzili w trudnej sytuacji. Politechnika w pierwszym spotkaniu przed własną publicznością przegrała z Czarnymi 1:3. By doprowadzić do dodatkowego, złotego seta, zawodnicy Bednaruka w Radomiu musieli wygrać 3:0, lub 3:1. I ta sztuka im się udała.

W piątek stołeczni siatkarze nie dali rywalom najmniejszych szans. Najbardziej zacięta walka toczyła się w drugim secie, który "Akademicy" wygrali do 22. W pierwszej partii Politechnika zwyciężyła do 19, a w ostatniej do 21. Wygrana warszawian 3:0 oznaczała, że o awansie do kolejnej rundy play-off decydował czwarty, dodatkowy set, rozgrywany do 15 punktów.

W nim także dużo lepsi okazali się siatkarze AZS. "Wilki Bednaruka" prowadziły od samego początku tej partii i ostatecznie zwyciężyły w niej do 10. Dzięki tej wygranej, Politechnika wciąż ma szansę na zajęcie nawet piątego miejsca na koniec sezonu Plus Ligi.

Aby zagrać w meczu o taką stawkę, warszawianie w kolejnej rundzie będą musieli poradzić sobie z lepszym z pary Banimex Będzin - Transfer Bydgoszcz. Przed rewanżem w dużo lepszej sytuacji są bydgoszczanie, którzy w pierwszym meczu na wyjeździe wygrali 3:1. Rewanż odbędzie się w sobotę o godz. 17.

Cerrard Czarni Radom - AZS Politechnika Warszawska 0:3: 19:25, 22:25, 21:25. Złoty set: 10:15.