Politechnika przegrała w Bydgoszczy i powalczy tylko o siódme miejsce

Nie udał się rewanż siatkarzom Politechniki Warszawskiej w meczu z Transferem. Podopieczni Jakuba Bednaruka przegrali w piątek w Bydgoszczy 0:3 i stracili szansę na zajęcie piątego miejsca w PlusLidze.

Tydzień temu w Warszawie Transfer wygrał 3:2 i w piątek siatkarze Politechniki potrzebowali wygranej w Bydgoszczy 3:0 lub 3:1. W przypadku wygranej warszawian 3:2 doszłoby do tzw. złotego seta, decydującego o awansie do dalszej rundy. Ale gospodarze nie pozwolili wygrać podopiecznym Jakuba Bednaruka ani seta.

Trener, który właśnie przedłużył kontrakt z Politechniką o dwa lata, zapowiadał przed rewanżem, że jego drużyna podkręci tempo i zaryzykuje, ale ryzyko nie opłaciło się. Serbski przyjmujący Transferu Konstantin Ćupković był nie do zatrzymania. Zdobył w meczu 16 punktów, skutecznie atakował, obijał blok, kiwał i do tego dołożył jeszcze asa serwisowego. Asem popisał się też inny przyjmujący gospodarzy Marcin Waliński, który dobrze zaprezentował się szczególnie w końcówce meczu. Najwięcej punktów dla Politechniki, osiem, zdobył atakujący Michał Filip.

Największe szansę na wygranie seta warszawianie mieli w trzecim secie, prowadzili w nim 14:11 i 16:12, ale po skutecznych akcjach między innymi Walińskiego Transfer wyszedł na prowadzenie 18:17 i nie oddał go do końca spotkania.

Siatkarze Politechniki, którzy ostatnie trzy mecze grali bez kontuzjowanego środkowego Bartłomieja Lemańskiego, stracili szansę na zajęcie piątego miejsca w PlusLidze. O siódme powalczą z przegranym z pary ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin.

Transfer Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:18, 25:21, 25:21).

Transfer: Jakub Jarosz, Marcin Waliński, Wojciech Jurkiewicz, Paweł Woicki, Konstantin Cupkovic, Justin Duff - Andrew John Nally (libero) oraz Nikodem Wolański, Dawid Gunia, Steven Marshall.

AZS Politechnika Warszawska: Mateusz Sacharewicz, Michał Filip, Artur Szalpuk, Waldemar Świrydowicz, Piotr Lipiński, Aleksander Śliwka - Maciej Olenderek (libero) oraz Krzysztof Bieńkowski, Jakub Radomski, Paweł Mikołajczak, Dominik Depowski.