Niespodzianka w Rzeszowie. AZS Politechnika pobiła mistrza!

Po dwóch pierwszych setach zanosiło się na sensację, w kolejnych dwóch mistrzowie Polski doszli swoich rywali, ale ostatecznie, w tie-breaku, to siatkarze Politechniki okazali się lepsi, pokonując na wyjeździe 3:2 Asseco Resovię.

Ktoś napisze, że to żaden wyczyn, skoro Asseco Resovia od trzech spotkań nie potrafił wygrać meczu we własnej hali. Ale mistrz to mistrz. W sobotę siatkarze Jakuba Bednaruka byli naprawdę bliscy, by zlać go w trzech setach. W trzeciej partii przegrali co prawda do 22, w kolejnej do 19, a w ostatniej, w tie-breaku, Resovia prowadziła już 14:12, ale warszawianom udało się zdobyć cztery punkty z rzędu i wygrać z faworyzowanymi gospodarzami 3:2.

Asseco Resovia - AZS Politechnika 2:3: (24:26, 21:25, 25:22, 25:19, 14:16)

Asseco Resovia: Kurek, Dryja, Achrem, Paszycki, Drzyzga, Penczew oraz Wojtaszek (libero) Holmes, Lyneel, Tichacek, Witczak AZS Politechnika: Smoliński, Zagumny, Halaba, Lemański, Samica, Filip oraz Olenderek (libero) Radomski, Mikołajczak, Łapszyński, Firlej

Sędziowali: Maciej Kolendowski, Tomasz Flis