Emocje w Arenie Ursynów. Ale nie zwycięstwo. Zacięty bój Politechniki z wicemistrzem Polski [ZDJĘCIA]

Duże nadzieje, sporo emocji, ale porażka. W środę siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej ulegli po tie-breaku wicemistrzom Polski Lotosowi Trefl Gdańsk 2:3.

Trener reprezentacji Polski Stephane Antiga, na parkiecie kilku mistrzów świata z 2014 r. (m.in. Mateusz Mika, Paweł Zagumny), a oprócz tego na trybunach rektor Politechniki Warszawskiej oraz komplet 2,2 tys. widzów w Arenie Ursynów - w takich okolicznościach w 9. kolejce Plus Ligi AZS Politechnika Warszawska podejmowała wicemistrzów Polski z Gdańska.

Drużyna Jakuba Bednaruka do spotkania podchodziła co prawda dopiero z 9. pozycji w tabeli (rywale byli na 4. miejscu), ale mimo to była w dobrych nastrojach, bo warszawski zespół kilka dni wcześniej pokonał na wyjeździe mistrza Polski Resovię Rzeszów (3:2).

I ta energia od początku niosła siatkarzy AZS-u. Przez większą część pierwszego seta drużyna z Warszawy punktowała z łatwością, utrzymując bezpieczną przewagę. W dobrej formie były gwiazdy Politechniki: Guillherme Samica i Paweł Zagumny. W samej końcówce seta zrobiło się jednak nerwowo. Goście niespodziewanie doprowadzili do remisu, ale kilka niewykorzystanych przewag po obu stronach i analizy zapisów kamer ostatecznie przyniosły wygraną gospodarzom.

W drugim i trzecim secie siatkarze z Warszawy oddali inicjatywę przyjezdnym i weszli w rolę goniących. Choć kilkakrotnie udawało im się nawiązywać walkę, doprowadzać do remisu czy nawet wychodzić na minimalne prowadzenie, to pojawiające się serie dwóch-trzech błędów ostatecznie sprawiały, że kolejne dwa sety wygrali zawodnicy Lotosu.

- Emocje tego spotkania moglibyśmy podzielić na kilka meczów - krzyczał po czwartym secie spiker w Arenie Ursynów, który Politechnika wygrała do 22. W próbie nerwów, która nastąpiła w tie-breaku, lepsi okazali się siatkarze Andrei Anastasiego. Wicemistrzowie Polski zbudowali szybko swoją przewagę i wykorzystali drugą piłkę meczową, pokonując gospodarzy w ostatnim secie do 10.

<b>AZS Politechnika - Lotos Gdańsk 2:3:</b> (28:26, 23:25, 21:25, 25:22, 10:15)

AZS Politechnika Warszawska: Michał Filip, Bartłomiej Lemański, Łukasz Łapszyński, Guillaume Samica, Przemysław Smoliński, Paweł Zagumny - Maciej Olenderek (libero) - Jan Firlej, Paweł Mikołajczak, Jakub Radomski, Waldemar Świrydowicz.

Lotos Trefl Gdańsk: Marco Falaschi, Wojciech Grzyb, Mateusz Mika, Artur Ratajczak, Damian Schulz, Sebastian Schwarz - Piotr Gacek (libero) - Bartosz Gawryszewski, Miłosz Hebda, Przemysław Stępień, Murphy Troy.