Lider rozprawił się z Politechniką. Siatkarze Jakuba Bednaruka przegrali z Zaksą [ZDJĘCIA]

Krótkie prowadzenie pod koniec drugiego seta oraz w połowie trzeciego. To wszystko, na co było stać Politechnikę w meczu z liderem PlusLigi. Siatkarze Jakuba Bednaruka w sobotę na Torwarze walczyli dzielnie, starali się, ale nie dali rady urwać choćby seta Zaksie Kędzierzyn-Koźle (0:3).
- Damy radę! Dzisiaj damy radę! - krzyczał przed meczem do mikrofonu spiker na Torwarze. Największa warszawska hala, który w sobotę wypełniła się może w połowie, nie zobaczyła jednak zwycięstwa Politechniki. Zobaczyła za to niezłą grę - przede wszystkim Zaksy i kilku mistrzów świata z 2014 r., którzy reprezentują jej barwy (Rafała Buszka, Pawła Zatorskiego i Dawida Konarskiego).

Gdyby analizować przebieg całego meczu, to długimi fragmentami był on jednak nawet wyrównany. Siatkarze z Warszawy do drugiej przerwy technicznej w pierwszym secie mieli dwupunktową stratę. Pogubili się dopiero pod koniec partii, kiedy najpierw w aut zaatakował Guillaume Samica, a chwilę po nim siatki dotknął Paweł Zagumny. Po tych nieudanych akcjach Politechnika przegrywała 16:20, zdobywając do końca seta już tylko dwa punkty.

Drugi set zaczął się od skutecznego ataku Michała Filipa. Punktowali też Jakub Kowalczyk, Krzysztof Wierzbowski i Samica. Ale to wciąż było mało na dobrze grającą Zaksę. Ta, na pierwszą przerwę techniczną (tak jak w pierwszym secie) schodziła z dwupunktowym prowadzeniem (8:6). Przed drugą warszawianie odrobili jeden punkt i zaczęli się rozkręcać. Prowadzili już 23:20, ale pod koniec znowu się pogubili i przegrali partię do 24.

Trzeciego seta Politechnika zaczęła najlepiej ze wszystkich. Prowadziła już 15:11, ale niestety, jeszcze przed drugą przerwą techniczną - m.in. po dwóch autowych atakach - pozwoliła Zaksie odrobić cztery punkty. Po tym, jak na tablicy był remis 22:22, punktowała już tylko Zaksa. I duża w tym zasługa Grzegorza Boćka, który dwukrotnie zablokował atak Politechniki, ale też popisał się niezłą zagrywką.

Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Benjamin Toniutti, rozgrywający Zaksy.

W następnej kolejce Politechnika zmierzy się na wyjeździe z Cerrad Czarni Radom (10 lutego).

AZS Politechnika Warszawa - Zaksa Kędzierzyn-Koźle 0:3: (18:25, 24:26, 22:25).

Politechnika: Paweł Zagumny, Michał Filip, Guillaume Samica, Krzysztof Wierzbowski, Bartłomiej Lemański, Jakub Kowalczyk, Maciej Olenderek (libero) oraz Paweł Mikołajczak.

Zaksa: Benjamin Toniutti, Dawid Konarski, Sam Deroo, Rafał Buszek, Patryk Czarnowski, Łukasz Wiśniewski, Paweł Zatorski (libero) oraz Krzysztof Rejno, Grzegorz Bociek, Kevin Tillie.

Zdjęcie Interplastic Atrapa bloku siatkarska stała Zdjęcie INTERPLASTIC Platforma pliometryczna 40cm Zdjęcie Ochraniacze siatkarskie na kolana junior Spartan
Interplastic Atrapa bloku s... INTERPLASTIC Platforma plio... Ochraniacze siatkarskie na ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info