Politechnika lepsza od Indykpolu. Siódmy triumf warszawian w sezonie

AZS Politechnika Warszawska wygrała 3:2 z Indykpolem AZS Olsztyn w meczu 17. kolejki Polskiej Ligi Siatkówki. To siódme zwycięstwo warszawian w sezonie.

Drużyna Jakuba Bednaruka spotkanie z wyżej notowanymi w tabeli rywalami rozpoczęła źle, bo w pierwszym secie poległa do 21. Kolejna partia była jednak popisem gospodarzy. Warszawianie zagrali znakomicie w każdym elemencie i rozbili przeciwników do 11. W trzecim secie ponownie lepsza była Politechnika, która do zwycięstwa potrzebowała jednak nie czterech, a pięciu setów. W tie-breaku więcej zimnej krwi zachowali siatkarze Bednaruka, którzy triumfowali 15:13.

To siódma wygrana Politechniki w sezonie. Warszawianie z dorobkiem 19 punktów pozostają na 10. miejscu w tabeli. Indykpol jest ósmy. Siatkarze Bednaruka kolejne spotkanie rozegrają już w środę, kiedy przed własną publicznością podejmą MKS Będzin. Początek spotkania w hali na Ursynowie o godz. 18.

AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn 3:2: 21:25, 25:11, 25:23, 22:25, 15:13.