Dwóch mistrzów świata w składzie! Andrzej Wrona podpisał kontrakt z siatkarską Politechniką

Andrzej Wrona to drugi po Pawle Zagumnym mistrz świata, który w nadchodzącym sezonie grać będzie w siatkarskiej Politechnice. 28-letni środkowy zaprezentowany został na poniedziałkowej konferencji. Ogłoszono na niej również, że nowym partnerem medialnym warszawskiej drużyny będzie Sport.pl.
- Jestem przekonany, że zaskoczymy kibiców w całej Polsce - mówił kilka dni temu rzecznik prasowy Adrian Komorowski. I Politechnika zaskoczyła. Rok po transferze Pawła Zagumnego sprowadziła kolejnego mistrza świata - Andrzeja Wronę.

W poniedziałek, w należącej do Centralnego Ośrodka Sportu hali Torwar - w której klub rozgrywał do tej pory swoje najbardziej prestiżowe mecze, a od nadchodzącego sezonu rozgrywać będzie większość z nich - zorganizowano konferencję prasową.

Ta zaczęła się od przywitania i zaprezentowania nowej gwiazdy. - W Skrze spędziłeś ostatnie trzy lata, ale u nas też ci będzie dobrze - powiedziała na powitanie Wrony prezes Politechniki Jolanta Dolecka. I po chwili dodała: - Mając takich zawodników, jak Samica, Zagumny czy właśnie Wrona, liczymy że widowiska, które stworzymy, przyciągną na Torwar wielu kibiców.

Chwilę wcześniej głos zabrał Wrona: - Nie pamiętam takiego przypadku, by na konferencji, przy jednym stole, spotkały się dwa kluby po to, by rozwiązać umowę. Niecodzienna sytuacja. Dziękuję Skrze za te trzy lata. Ale teraz cieszę się, bo wracam do domu. Tu, w Warszawie, zaczynałem grać w siatkówkę, tu mam rodzinę, znajomych. Poza tym zawsze chciałem pracować z trenerem Jakubem Bednarukiem - powiedział Wrona. - I już mi się podobasz - wtrącił od razu siedzący obok Bednaruk.

Wrona wraca do rodzinnego miasta, z którego wyjechał dziewięć lat temu. 28-letni środkowy jest wychowankiem Metra Warszawa, następnie grał w Legii, AZS Częstochowa, Łuczniczce Bydgoszcz i od 2013 roku w Skrze Bełchatów, skąd trafił do reprezentacji Polski, z którą rok później wywalczył złoty medal mistrzostw świata.

- Jest mi smutno, bo odchodzi od nas świetny siatkarz, mistrz świata. Ale rozumiem jego decyzję. Konkurencja w Skrze na środku była duża. Andrzej ostatnio nie grał tyle, ile chciał. Co nie zmienia jednak faktu, że jego odejście jest dla nas bolesne. Żegnamy wspaniałego siatkarza, ale też naszego przyjaciela - powiedział obecny na pierwszej części konferencji prezes Skry Grzegorz Stawinoga.

W trakcie drugiej części ogłoszono, że w nadchodzącym sezonie partnerem biznesowym Politechniki będzie Textile Union, a medialnym Sport.pl. - Gdy jednego dnia klub ze stolicy ogłasza hitowy transfer. Ogłasza, że będzie grał prawie wszystkie swoje mecze w największej hali w mieście. A do tego jeszcze ogłasza partnerstwo biznesowe oraz duże partnerstwo medialne, to znaczy, że dzieje się coś strasznie fajnego - powiedział dyrektor i wydawca grupy Sport.pl Marcin Gadziński. - Jesteśmy podekscytowani, że możemy w tym uczestniczyć. Już nie możemy doczekać się początku sezonu - dodał.

A ten sezon dla Politechniki będzie wyjątkowy. Zbiega się on bowiem z obchodami stulecia klubu. - Dzisiaj wszyscy się cieszymy, ale mam nadzieję, że na koniec sezonu też będziemy równie zadowoleni. Chcemy grać widowiskowo, by wzbudzać u kibiców mnóstwo emocji - podkreślił Bedaruk.

- Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie napsujemy trochę krwi tym najlepszym - dodał Wrona.

- Gramy o mistrzostwo - zadeklarowała odważnie Dolecka.

Nowy sezon PlusLigi rusza dla Politechniki 30 września. Na początek siatkarze z Warszawy pojadą do Rzeszowa na mecz z Asseco Resovią.

Boruc z "małpkami" na Ibizie, Szczęsny w podróży poślubnej [ZDJĘCIA Z WAKACJI]
PlusLiga 2019/20

lp. Drużyna Pkt Sety Zw. Por.
1 VERVA Warszawa 59 65:21 21 2
2 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 58 64:22 19 4
3 Jastrzębski Węgiel 48 53:31 17 6
4 PGE Skra Bełchatów 48 55:30 16 7
5 Trefl Gdańsk 35 46:41 11 11
6 GKS Katowice 32 47:53 10 13
7 Cerrad Czarni Radom 31 41:42 10 11
8 MKS Ślepsk Suwałki 28 38:49 10 12
9 Indykpol AZS Olsztyn 26 39:45 9 12
10 Aluron Virtu CMC Zawiercie 26 34:48 9 13
11 MKS Będzin 24 36:50 9 13
12 Cuprum Lubin 23 33:53 8 15
13 Asseco Resovia 21 32:57 6 17
14 BKS Visła Bydgoszcz 12 26:67 2 21

  • Półfinały
  • Ćwierćfinały