AZS Politechnika wreszcie zwycięska. Łatwa wygrana z Espadonem Szczecin.

Onico AZS Politechnika Warszawska pokonała 3:0 Espadon Szczecin w meczu 18. kolejki Plus Ligi.
"Inżynierowie" po dwóch ostatnich meczach mieli sporo do udowodnienia. W spotkaniach z Cuprum Lubin i AZS-em Olsztyn nie zdobyli ani jednego seta. Przed meczem ze szczecińskim Espadonem zajmowali 11. miejsce w tabeli i tylko zwycięstwo umożliwiało im powrót do czołowej dziesiątki.

Na początku meczu obie drużyny popełniły kilka błędów serwisowych, ale niewielką przewagę osiągnął Espadon. Niebawem skutecznymi blokami popisali się Andrzej Wrona i Jan Firlej, dzięki czemu Politechnika doprowadziła do remisu. Od tego momentu rozpoczęła się znakomita passa podopiecznych Jakuba Bednaruka, którzy wyszli na prowadzenie 15:10. Znakomicie w bloku i ataku radził sobie Wrona, dzięki któremu w dużej mierze Politechnika wyszła na prowadzenie 22:15. Szczecinianie nie zdołali odrobić strat, przez co pierwszy set zakończył się rezultatem 25:19 dla faworytów sobotniego starcia.

Po rozpoczęciu drugiej partii jako pierwsza na prowadzenie wysunęła się Politechnika (11:7) i ani na chwile nie zdołała go stracić. Na pierwszej przerwie na żądanie trenera Espadonu wynik brzmiał już 13:8, a w grze przyjezdnych ciężko było dojrzeć szanse na zwycięstwo. Warszawianie utrzymywali swoją przewagę i pewnie zmierzali do zwycięstwa w drugim secie. Niedługo potem na tablicy widniał rezultat 25:17, który oznaczał, że Politechnika traci w ligowej tabeli już tylko punkt do MKS-u Będzin. Aby go wyprzedzić, konieczne było wygranie jeszcze jednej partii.

Trzeci set był najbardziej wyrównanym ze wszystkich. Od jego początku obie drużyny szły punkt za punkt i żadna z nich nie była w stanie wypracować sobie znaczącej przewagi. Jako pierwsi inicjatywę przejęli gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie 18:15. Dzięki skutecznym atakom i blokom systematycznie powiększali przewagę, aby przy wyniku 24:20 wykorzystać trzecią piłkę meczową, wygrać mecz i zapisać cenne trzy punkty na swoją korzyść.

Nagrodę MVP spotkania zdobył Łukasz Łapszyński, który zdobył 14 punktów. Dzięki zwycięstwu AZS Politechnika Warszawska wróciła na 10. pozycję ligowej tabeli i ma 5 punktów straty do GKS-u Katowice.

AZS Politechnika Warszawska - Espadon Szczecin 3:0: (25:19, 25:17, 25:20)

AZS Politechnika: Kowalczyk (9), Wrona (9), Samica (6), Filip (15), Łapszyński (14), Firlej (2), Olenderek, Gruszczyński.

Espadon Szczecin: Gałązka (5), Kluth (20), Depowski (5), Perłowski (6), Ruciak (4), Kozłowski, Sladecek, Zajder, Murek.