Sport.pl

Młody bramkarz KS Piaseczno pojedzie na testy do Madrytu

kspiaseczmnojogger.pl, sport.gadu-gadu.pl, tg
20.03.2012 , aktualizacja: 20.03.2012 15:10
A A A

Fot. EDDIE KEOGH REUTERS

Bramkarz KS Piaseczno Marcin Marcinkowski przejdzie testy w Atletico Madryt i - być może - w Realu. Zawodnik dostał zaproszenie na obóz do Hiszpanii od dyrektora akademii piłkarskich Atletico. - Na razie pewne s± testy w Atletico, ale moi opiekunowie kontaktowali się również z Realem i na dzi¶ jest 70 procent szans, że będę mógł pokazać się również w ekipie "Królewskich" - powiedział młody bramkarz.
Klub z Piaseczna występuje obecnie w III lidze w grupie łódzko-mazowieckiej (czwarta klasa rozgrywkowa w Polsce). Marcinkowski jest bramkarzem młodzieżowego zespołu rocznika 95. Oficjalne zaproszenie na dwutygodniowe testy do najstarszego rocznika Atletico otrzymał od Juliana Munoza, dyrektora akademii piłkarskich zespołu z Madyrtu. Na testy do Hiszpanii uda się na przełomie marca i kwietnia.

"Mamy przyjemno¶ć zaprosić pana Marcina Marcinkowskiego na testy do naszego zespołu, graj±cego w Juvenil Liga Nacional. Odbęd± się one na przełomie marca i kwietnia w naszym o¶rodku Ciudad Deportiva Cerro de Espino w Majadahonda pod Madrytem. Atletico zapewnia zawodnikowi dojazdy i zakwaterowanie, informuj±c jednocze¶nie, że nie bierze na siebie odpowiedzialno¶ci za ewentualne kontuzje, odniesione przez gracza podczas testów" - napisał Munoz.

Oprócz tego, Marcinkowski być może będzie miał też okazję zaprezentowania swoich umiejętno¶ci w Realu Madryt. Wtedy do Madrytu uda się na cztery tygodnie i odbędzie dwa obozy, w Realu i w Atletico.

- Cieszę się, że klub zgodził się pu¶cić mnie na testy. Wyjazd do Madrytu to nie tylko ogromna przygoda, ale i olbrzymia szansa, któr± postaram się wykorzystać. Na razie pewne s± testy w Atletico, ale moi opiekunowie kontaktowali się również z Realem i na dzi¶ jest 70 procent szans, że będę mógł pokazać się również w ekipie "Królewskich" - powiedział w rozmowie z serwisem sport.gadu-gadu.pl Marcinkowski.

Wychowankiem zespołu z Piaseczna jest między innymi Maciej Jankowski. Graj±cy na pozycji napastnika zawodnik jest obecnie piłkarzem Ruchu Chorzów.

Kazimierski: Już dawno nie widziałem takiego talentu

Umiejętno¶ci Marcinkowskiego wysoko ceni trener bramkarzy reprezentacji, Jacek Kazimierski. - Mam do czynienia z wieloma młodymi zawodnikami, ale już dawno nie widziałem takiego talentu. Ma sporo atutów, ale największymi s± naturalna siła, odporno¶ć psychiczna i zdolno¶ć szybkiego uczenia się - powiedział kilka miesięcy temu w rozmowie z "Kurierem Południowym" Kazimierski.

Zobacz także
Komentarze (4)
Zaloguj się
 • Gość: sssefrtyuiop

  Oceniono 16 razy 14

  Powodzenia chłopcze !

 • Gość: P95

  Oceniono 14 razy 10

  Marcin oddawaj rękawice Skabie!...........

  ...ale z autografiem, za 5 lat :D

 • Gość: PNO

  0

  A dzisiaj wywiadzik z nim dali. Spoko chłopak, nie grzeje się że Casillasa wygryzie. Widać, że go ładnie prowadzili.

 • Gość: ehem

  Oceniono 4 razy 0

  Oskar Pogorzelczyk , najlepszy młody bramkarz w Polske , też rocznik 95

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczę¶ciej czytane