Młoda gwiazda Legii na turnieju adidas Football Challenge 2012

W najbliższą sobotę, 21 kwietnia, rozpoczyna się trzecia edycja turnieju dla młodzieży adidas Football Challenge. Rozgrywki toczyć się będą do niedzieli na obiektach OSiR Targówek przy ul. Łabiszyńskiej. Swoją wizytę na turnieju zapowiedział Rafał Wolski, rozgrywający Legii Warszawa. Nagrodą główną w całym turnieju są bilety na mecze Euro 2012.
Mazowieckie boiska wydały na świat wiele piłkarskich talentów. Kolejne pokolenie kandydatów na piłkarskie gwiazdy, zaprezentuje swoje umiejętności w pierwszej z czterech eliminacji adidas Football Challenge. W sobotę (21.04) na boisko wybiegną zawodnicy z najmłodszych roczników w kategoriach U-9 i U-11. W niedzielę (22.04) w rywalizacji wezmą udział piłkarze do lat 13. oraz 15.

Turniej rozgrywany będzie w godzinach 9:30 - 18:30. Zmaganiom uczestników aFC będzie przyglądał się Rafał Wolski. Piłkarz warszawskiej Legii pojawi się na Targówku w sobotę, po meczu z Lechem Poznań ok. 16:30 i w niedzielę o 12:00.

Na boiskach OSiR Targówek nie zabraknie wielu interesujących pojedynków. Silną reprezentację zgłosiły znane kluby stołeczne m.in.: Gwardia, SEMP, Drukarz, Polonia, Varsovia i Hutnik. Do Warszawy zawitają także ekipy spoza stolicy m.in. z Krakowa, Kielc, Lublina, Łodzi, Rzeszowa czy Białegostoku. Wszyscy dostaną szansę rywalizacji o wyjątkową nagrodę główną - bilety na mecze Euro 2012.

Obok rywalizacji na boisku, młodzi piłkarze będą doskonalić technikę i szybkość w strefie miCoach Zone. Ich wynik będzie uwzględniany w ogólnej klasyfikacji turnieju. Na wszystkich sympatyków młodzieżowego futbolu, którzy pojawią się na Targówku czeka wiele niespodzianek. Obok strefy COTY, organizatorzy przygotowali możliwość przetestowania pierwszych inteligentnych butów piłkarskich na świecie z systemem miCoach.

Do wielkiego finału adidas Football Challenge zakwalifikują się po trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii wiekowej. Kolejne eliminacje odbędą się w miastach gospodarzach Euro 2012: Wrocławiu (28-29.04), Poznaniu (12-13.05) oraz w Gdańsku (19-20.05). Wielki finał turnieju zaplanowano na 29-30.05 na obiektach Legii w Warszawie.