Daniel Kokosiński wrócił do Znicza Pruszków

Daniel Kokosiński i Michał Chrabąszcz zostali nowymi piłkarzami Znicza Pruszków - poinformowała oficjalna strona klubu. Dla Kokosińskiego, wokół którego w Polonii Warszawa stworzony został tzw. Klub Kokosa, to powrót do Pruszkowa.


W sobotę wygasła umowa między Polonią i Kokosińkim. Piłkarz znalazł sobie klub już dzień później.

Kokosiński do 15. roku życia grał w Błękitnych Raciąż. W 2000 roku został zawodnikiem Wisły Płock i grał w tym zespole 4,5 roku. W 2004 roku trafił do zespołu Znicza. W barwach żółto-czerwonych rozegrał 50 spotkań zdobywając 5 goli. Przed sezonem 2009/2010 na życzenie trenera Jacka Grembockiego trafił do Polonii Warszawa, gdzie nie potrafił wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie.

- Okazał się bardzo słaby, chcieliśmy z niego zrezygnować, ale on nigdzie nie chciał od nas odejść, choć miał oferty - mówił o Kokosińskim właściciel Polonii, Józef Wojciechowski, który płacił mu 15 tys. złotych miesięcznie w ramach podpisanego w 2009 roku kontraktu.

Wściekły prezes nie pozwolił graczowi trenować ani z pierwszą drużyną, ani z młodzieżą grającą w Młodej Ekstraklasie. Twierdził, że nie chce, by Kokosiński zaraził juniorów "swoją nieudolnością'. Specjalnie dla niego stworzył tzw. Klub Kokosa, które stało się określeniem piłkarzy, którzy zostali odsunięci od pierwszego zespołu Polonii, nie byli dopuszczani do treningów z drużyną rezerwową, ale nie chcieli odejść z klubu, ze względu na wysokie zarobki.

Do Znicza trafił także Michał Chrabąszcz - pomocnik, który karierę rozpoczynał w klubie MOSiR Jastrzębie Zdrój. Ostatnio grał Resovii Rzeszów,w barwach której zagrał w 38 meczów i zdobył 3 gole.

Cała Polonia w "Klubie Kokosa". Zobacz jak biegali w parku [GALERIA ZDJĘĆ]