Wybieramy sportowe wydarzenie wakacji w Warszawie

Warszawa nie miała wakacji od sportu - w lipcu i sierpniu żyliśmy futbolem amerykańskim, piłką nożną w wykonaniu Legii i podnoszącej się po przejściach Polonii, medalami warszawskich olimpijczyków, a także zawodami longboardowymi i rekordem frekwencji Nightskating Warszawa. Zapraszamy do głosowania w naszym plebiscycie na sportowe wydarzenie wakacji w Warszawie.
Do plebiscytu na sportowe wydarzenie wakacji w Warszawie wybraliśmy osiem kandydatur. Poniżej przedstawiamy nasze nominacje:

Trzecia edycja zawodów w zjeździe na longboardach - Longboard Doping, przyciągnęła rekordową liczbę uczestników. Zamkniętą dla ruchu ulicą Myśliwiecką na długich deskach zjechało aż 200 zawodników i zawodniczek.

15 lipca na Stadionie Narodowym futbol amerykański miał swoje święto. Zwycięstwo Seahawks Gdynia nad Warsaw Eagles w Superfinale obejrzała absolutnie rekordowa liczba widzów w historii tej dyscypliny w Polsce - 23 tysiące.

Kilka tygodni trwały zawirowania wokół Polonii Warszawa. Wydawało się, że po sprzedaży klubu przez Józefa Wojciechowskiego "Czarne Koszule" będą grać w IV lidze lub nawet w B-klasie. Jednak nowy właściciel Ireneusz Król zostawił klub w Warszawie i Polonia nadal gra w ekstraklasie. Przed rozpoczęciem sezonu skazana została na walkę o utrzymanie, ale pierwsze mecze w pucharach i w lidze pokazały, że z Polonią nie jest tak źle.

Drugi ze stołecznych klubów piłkarskich świetnie rozpoczął rozgrywki ligowe. Legia w dwóch pierwszych meczach, z Koroną Kielce i GKS-em Bełchatów, strzeliła sześć bramek i żadnej nie straciła. Po dwóch kolejkach legioniści zostali liderem ekstraklasy.

Gorzej wiodło się Legii w europejskich pucharach. W eliminacjach do fazy grupowej Ligi Europejskiej pokonała łotewski Metalurgs Lipawa, austriacki SV Ried, ale potknęła się na ostatniej przeszkodzie - norweski Rosenborg Trondheim okazał się lepszy od niej w dwumeczu.

Podczas igrzysk olimpijskich w Londynie radość kibicom z Warszawy sprawili sportowcy ze stołecznych klubów. Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa) zdobył złoty medal w pchnięciu kulą, Anita Włodarczyk (Skra Warszawa) srebrny w rzucie młotem, a Zofia Klepacka z (Yacht Klubu Polski Warszawa) brązowy w żeglarskiej klasie RS:X.

W sierpniu Warszawa gościła najlepszych lekkoatletów świata. W Memoriale im. Kamili Skolimowskiej wystartowało m.in. 12 medalistów londyńskich igrzysk, w tym Tomasz Majewski, Anita Włodarczyk, a także niepełnosprawny biegacz Oscar Pistorius.

W ostatnim wakacyjnym przejeździe rolkarzy Nightskating Warszawa wzięła udział rekordowa liczba osób - 1766. Była to już 9. edycja imprezy. Do końca sezonu odbędą się jeszcze trzy przejazdy.

Głosować możecie na naszym profilu na Facebooku do 5 września do godz. 12.