Trzy porażki Siódemki Legionovii na turnieju w Bobolicach. W weekend turniej u siebie

Beniaminek Orlen Ligi siatkarek, Siódemka Legionovia, przegrał trzy mecze na towarzyskim turnieju w Bobolicach, który odbył się z okazji pierwszej rocznicy nadania tamtejszemu gimnazjum i hali imienia Agaty Mróz-Olszewskiej. W weekend rozegrany zostanie turniej w Arenie Legionowo.
W turnieju w Bobolicach udział wzięły cztery zespoły - ekstraklasowe Pałac Bydgoszcz, PTPS Piła oraz Legionovia, a także pierwszoligowy Chemik Police. Rywalizację wygrały siatkarki z Piły, które wygrały wszystkie trzy mecze.

Legionovia była najgorsza - zespół prowadzony przez Wojciecha Lalka przegrał 1:3 z Pałacem, 1:3 z PTPS oraz 0:3 z Chemikiem. Trener Legionovii w każdym meczu wystawiał do gry inną szóstkę, a jego zawodniczki najgorzej grały na zagrywce.

Szansa na turniejowe zwycięstwa nadarzy się w najbliższy weekend, bo w dniach 14-16 września w Arenie Legionowo odbędzie się turniej o Puchar Prezydenta Miasta Legionowa. Udział weźmie pięć drużyn: Pałac, PTPS, Budowlani Łódź, Jedynka Aleksandrów Łódzki oraz Legionovia. Bilety na jeden dzień kosztują 5 złotych, na trzy dni - 10 zł.

Pierwszy mecz sezonu Orlen Ligi Legionovia rozegra 6 października - rywalem w Legionowie będzie Atom Trefl Sopot.

Terminarz turnieju w Legionowie:

Piątek: Legionovia - Jedynka (11), Budowlani - PTPS (16), Pałac - Legionovia (18), Jedynka - Budowlani (20).

Sobota: Budowlani - Pałac (10), PTPS - Jedynka (12), Budowlani - Legionovia (16), Pałac - PTPS (18).

Niedziela: Jedynka - Pałac (10), PTPS - Legionovia (12).