Weekend z siatkarkami w Legionowie

Siódemka Legionovia, beniaminek Orlen Ligi czyli najwyższej klasy rozgrywek w siatkówce kobiet, rozpoczyna w piątek trzydniowy turniej towarzyski w Arenie Legionowo.
- Obsada jest naprawdę mocna, dlatego mecze z pewnością będą zacięte. Cieszę się, że będziemy mieli możliwość rozegrania czterech spotkań - mówi trener Legionovii Wojciech Lalek. Od piątku do niedzieli Legionowie zagrają cztery kluby Orlen Ligi (Pałac Bydgoszcz, PTPS Piła, Budowlani Łódź i Legionovia) oraz pierwszoligowiec z Aleksandrowa Łódzkiego.

Gospodynie będą miały okazję zrewanżować się za niedawne porażki na turnieju w Bobolicach Pałacowi (1:3) oraz PTPS (1:3). Legionovia w miniony weekend przegrała także z Chemikiem Police (0:3) i zajęła ostatnie miejsce. W każdym meczu na parkiecie pojawiał się inny skład.

- Jestem przekonany, że pokażemy się teraz z lepszej strony i lepiej będzie się to oglądało - mówi Lalek. - Wyniki sparingów w tej chwili nie są najważniejsze. Mecze kontrolne są rozgrywane, aby mieć materiał do analizy. Zawodniczki pokazują w ten sposób, jakie elementy w grze jeszcze nie funkcjonują - dodaje.

Siatkarki Legionovii zakończyły już najbardziej wymagający okres w przygotowaniach. - Teraz będziemy starali się przejść na inny trening. Przede wszystkim chodzi o dynamikę i szybkość, żeby dziewczyny odetchnęły - tłumaczy trener.

W najbliższym czasie Legionovia zagra także w Memoriale Krzysztofa Kowalczyka. 21-23 września w Warszawie w hali sportowej przy ul. Banach 2a zagrają głównie zespoły z drugiej ligi. Tuż przed inauguracją ligi zmierzy się m.in. z AZS Białystok i Urałoczką Jekaterynburg z Rosji o Puchar Prezydenta Białegostoku.

Pierwszy mecz sezonu Orlen Ligi Legionovia rozegra 6 października - rywalem w Legionowie będzie Atom Trefl Sopot.

Terminarz turnieju w Legionowie:

Piątek: Legionovia - Jedynka (11), Budowlani - PTPS (16), Pałac - Legionovia (18), Jedynka - Budowlani (20).

Sobota: Budowlani - Pałac (10), PTPS - Jedynka (12), Budowlani - Legionovia (16), Pałac - PTPS (18).

Niedziela: Jedynka - Pałac (10), PTPS - Legionovia (12).