Turniej w Legionowie. Siódemka Legionovia wygrała pierwszy mecz

Siódemka Legionovia wygrała w pierwszym meczu towarzyskiego turnieju w Legionowie z Jedynką Aleksandrów Łódzki 3:0. W piątek o 18 beniaminek Orlen Ligi zagra jeszcze z Pałacem Bydgoszcz.
- Jest duża różnica między zespołami, które występują w pierwszej lidze, a tymi z Orlen Ligi. Musimy ograć się i przezwyciężyć naszą bojaźń. Teraz wynik nie jest kwestią najważniejszą. Mamy w zespole nową rozgrywającą, atakującą i środkową. Wszystkie dziewczyny muszą się ze sobą zgrać - mówiła Jolanta Studzienna, która od tego sezonu pomaga pierwszemu trenerowi Wojciechowi Lalkowi.

Legionovia odniosła pierwsze zwycięstwo w okresie przygotowawczym po meczu, w którym rywalki tylko w pierwszym secie potrafiły nawiązać równorzędną walkę.

Zaczęło się niespodziewanie, bo od prowadzenia pierwszoligowca 2:0. Legionovia szybko odrobiła straty, a siatkarki coraz lepiej zaczęły ustawiać się do bloku. Po drugiej przerwie technicznej środkowa Katarzyna Jóźwicka została zablokowana i był remis 16:16. Na parkiecie pojawiła się Krystyna Michailenko, która po chwili zatrzymała na siatce rywalkę. Legionovia przy stanie 24:20 straciła trzy punkty z rzędu, ale podopieczne Lalka nie odpuściły i wygrały partię.

Kolejne sety już bezdyskusyjnie wygrał beniaminek Orlen Ligi. Anna Sołodkowicz w drugiej partii dopiero za dziesiątym razem mogła opuścić pole zagrywki, a na tablicy widniał wynik 10:1. W ostatniej partii Jedynka podjęła jeszcze walkę, choć głównie za sprawą siatkarek Legionovii, które nie potrafiły ustabilizować gry.

Gospodynie dzień wcześniej zakończyły najbardziej wymagający okres w przygotowaniach i było to widać. W trakcie gry zmianami reagował Lalek, dlatego prawie wszystkie zawodniczki pojawiły się na parkiecie. Całe spotkanie zakończyła Iga Chojnacka. Reprezentantka Polski juniorek pojawiła się na parkiecie w końcówce trzeciej partii.

O 18 beniaminek Orlen Ligi zagra z Pałacem Bydgoszcz. Będzie to okazja do rewanżu za ostatnią porażkę w Bobolicach (1:3). Dwie godziny wcześniej na parkiet wyjdą zespoły Budowlani Łódź i PTPS Piła. Na zakończenie o 20 Jedynka zagra z Budowlanymi.

Siódemka Legionovia - Jedynka Aleksandrów Łódzki 3:0 (25:23, 25:12, 25:19). Legionovia: Bawoł, Sołodkowicz, Maciejczyk, Łukaszewska, Marinowa, Jóźwicka, Siwka (libero) i Michailenko, Bąk, Skorupa, Chojnacka, Dąbkowska (libero).