Camerun wygrał Wielką Warszawską [ZDJĘCIA]

Czteroletni ogier Camerun pod dżokejem Piotrem Piątkowskim wygrał w niedzielę najważniejszą gonitwę sezonu w stolicy - Wielką Warszawską. Wyścig na torze na Służewcu oglądały tłumy widzów.
Urodzony w Irlandii Camerun był zdecydowanym faworytem gonitwy. W ubiegłym roku wystartował po raz pierwszy w Wielkiej Warszawskiej i zajął drugiej miejsce. W tym roku wygrał między innymi bieg o Nagrodę Widzowa, wyścig o Nagrodę Kozienic oraz prestiżową gonitwę rozgrywaną również na służewieckim torze - St. Leger.

W niedzielę w Wielkiej Warszawskiej, którą oglądały tłumy widzów, Camerun długo był niewidoczny w stawce 16 koni, ale popisał się świetnym finiszem na ostatnich kilkudziesięciu metrach. Prowadzony przez dżokeja Piotra Piątkowskiego koń wygrał wyścig, w którym pula nagród wynosiła aż 157 500 złotych.

Walka za plecami zwycięskiego dżokeja była tak zażarta, że sędziowie mieli problem z ustaleniem, który koń zajął drugie miejsce. Bardzo blisko siebie na drugim miejscu wyścig ukończyło kilka koni. Po długiej debacie, która niektórych graczy doprowadziła prawie do zawału, sędziowie wydali ostateczny werdykt. Drugie miejsce w Wielkiej Warszawskiej zajął Young Boy pod dżokejem Wiktorem Popowem. Niespodzianką była trzecia pozycja ogiera Lucky Petera ze stajni Macieja Janikowskiego.

Obserwatorzy podkreślali, że tempo niedzielnej gonitwy nie było szybkie. Tor był namoknięty po nocnych opadach deszczu.